کدخبر: ۳۱۵۰۰۱ لینک کوتاه

وزیر راه و شهرسازی: پروژه بزرگ‌راهی کریدور شمال به جنوب تکمیل می‌شود

اقتصادنیوز: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه بزرگ‌راهی کریدور شمال_جنوب تکمیل می‌شود گفت: زیرساخت‌های اولیه شهر جدید تیس، اولین شهر جدید کاملا متفاوت در طراحی ایران با ۷۰ میلیارد تومان اعتبار یک‌ساله تمام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد اسلامی حاشیه کلنگ‌زنی شهر جدید تیس در کنارک در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شهر جدید تیس، اولین شهر جدیدی ‌است که  با رویکردی کاملا متفاوت طراحی شده است و فاز اول آن برای تامین زیرساخت با 70 میلیارد تومان اعتبار یک‌ساله تمام می‌شود تا زمینه توسعه محلی و منطقه‌ای شهر و احداث خیابان‌ها و محله را برای حضور سرمایه‌‌گذاران ایجاد کند.

وی با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های پسکرانه‌ای بندر چابهار و سواحل مکران افزود: پروژه بزرگ‌راهی کریدور شمال_جنوب که از تربت حیدریه و بیرجند می‌آید سمت نهبندان و زاهدان و سپس خاش، ایرانشهر، نیکشهر و آخرسر چابهار ان‌شاالله بتوانیم این را هم به سرانجام برسانیم و تکمیل کنیم.

وی با اشاره به حاشیه‌نشینی چابهار گفت: برای رفع حاشیه‌نشینی چابهار (پرسرعت‌ترین نرخ رشد حاشیه نشین ایران و بالاترین نرخ حاشیه نشینی در کشور نسبت به جمعیت شهر) که در سطح هزار هکتار از اراضی این شهر وجود دارد، در طرحی جامع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 4 استان معین بنیاد سیستان و بلوچستان شدند و پروژه با جدیدت درحال اجراست.

وزیر راه و شهرسازی هم‌چنین با اشاره به راه‌آهن چابهار_زاهدان گفت: کارگاه این پروژه تاکنون به‌خاطر کمبود اعتبار با 30 درصد ظرفیت کار می‌کرده که با اختصاص 300 میلیون یورو از اعتبارات صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به ظرفیت 100 درصد می‌رسد.

وی ادامه داد: درحال حاضر این پروژه با حدود 45 درصد پیشرفت فیزیکی درحال کار است، زیرسازی تقریبا تکمیل شده و با اختصاص منابع صندوق توسعه ملی بخش روسازی پروژه که ناتمام بوده کامل می‌شود و تا پایان دولت به‌بهره‌برداری می‌رسد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به همراه معاونان خود و هم‌چنین سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی حضرت خاتم امروز به سواحل مکران سفر کردند، کلنگ آغاز شهر جدید تیس و فرودگاه بین‌المللی چابهار مهم‌ترین برنامه سفر است؛ فرودگاه بین‌المللی چابهار به پیمانکاری قرارگاه خاتم و کارفرمایی منطقه آزاد چابهار با 550 میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی این سازمان در مدت 24 ماه به‌بهره‌برداری می‌رسد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند