کدخبر: ۳۱۵۱۲۸ لینک کوتاه

فروش تابلوی یک موز واقعی با قیمت ۱۲۰ هزار دلار! +عکس

اقتصاد نیوز:شاید باور کردن این موضوع که یک تابلو با موز واقعی که امکان فاسد شدن آن تقریبا صد در صد است ساخته شود چندان عجیب نباشد اما باور کردن این که چنین تابلویی با قیمت ۱۲۰ هزار دلار به فروش برسد واقعا سخت است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، این تابلو  توسط هنرمند ایتالیایی مائوریزیو کاتلان این هفته در نمایشگاه Art Basel Miami Beach به نمایش درآمد.

سازمان دهندگان این رونمایی می گویند که دو نسخه از این اثر با نام کمدین و  ​​هر یک با قیمت تقریبی 120،000 دلار (91،000 پوند) به فروش می رسد و طبق گفته ها ، قیمت نسخه سوم به 150،000 دلار (114،000 پوند) افزایش یافته است.پیش از این کاتلان توالتی از طلای جامد را ساخته بود که اخیرا از کاخ بلنهیم در آکسفوردشایر به سرقت رفته است.

776446_569

سارا کاسکون روزنامه نگار هنری درباره این نمایشگاه می گوید:" کاتلان این توانایی را دارد که اشیاء مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده و یک پدیده جدید برای لذت بردن و انتقاد ایجاد کند. به گزارش وب سایت بازار هنر آرت نت ، نسخه اول به یک زن فرانسوی فروخته شد ، در حالی که نسخه دوم توسط یک کلکسیونر خریداری شد و قرار است نسخه سوم به یک موزه فروخته شود.

جالب است بدانید کاتلان موزهای مورد نیاز برای خلق این سه اثر را از سوپرمارکتی در میامی خریداری کرده است. امانوئل پروتین ، صاحب گالری ، که بیش از 25 سال با کاتلان همکاری کرده است ، این ایده را که این اثر هنری شوخی است ، رد کرد و به آرتنت گفت که هر جنبه ای از اثر را با دقت در نظر گرفته شده است ، از فرم میوه ، تا زاویه آن و نواری که با کمکش به دیوار چسبانده شده است. میامی هرالد گزارش داد که کمدین با گواهی اصالت فروخته می شود و صاحبان اثر می توانند موز را در صورت لزوم جایگزین کنند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند