کدخبر: ۳۱۵۶۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توضیحات نوبخت درباره یارانه بنزین در سال آینده

توضیحات نوبخت درباره یارانه بنزین در سال آینده

اقتصادنیوز : محمدباقر نوبخت گفت: برای سال آینده، حکم ۲۴ میلیون نفر حذف یارانه‌بگیران را نگذاشتیم. البته کسانی که احراز پردرآمد شوند، حذف خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،رییس سازمان برنامه و بودجه  درباره این‌که رقم یارانه‌ها برای سال آینده ۴۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. با توجه به این‌که دولت سیاست حذف یارانه‌بگیران برخوردار را دنبال می‌کرد، سیاست برای سال آینده چیست، گفت: سال‌هاست که در قانون مجلس حذف ۲۴ میلیون نفر یارانه‌بگیر مطرح است. شاید بحث یارانه حمایت معیشتی تست خوبی برای ما بود که گفته شد پولی داریم و می‌خواهیم به ۶۰ میلیون نفر بدهیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تکدری که در ماه گذشته به دنبال افزایش قیمت بنزین به وجود آمد، افزود: در میان چند صدهزار نفری که یارانه‌شان حذف شد، می‌دانید چقدر اعتراض وجود داشت؟

نوبخت متذکر شد: به همین جهت حذف یارانه‌ها برای سال آینده به شکل ۲۴ میلیون هدف‌گذاری نشد.

رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین در پاسخ به این پرسش دیگر ی  مبنی بر این که در لایحه بودجه سال آینده ۳۱ هزار میلیارد تومان برای بودجه یارانه معیشتی اختصاص پیدا کرده و این یعنی ۶۰ میلیون نفر یارانه می‌گیرند. تکلیف کسانی که درخواست دادند و اعتراض کردند، چه می‌شود؟ متذکر شد: در رابطه با تعدادی که متقاضی دریافت یارانه معیشتی هستند، قرار شد تا پایان مهلت مقرر منتظر باشیم و اگر آنها واحد شرایط باشند، به آنها هم پرداخت یارانه خواهیم داشت.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند