کدخبر: ۳۱۷۲۳۰ لینک کوتاه

نگرانی بزرگ استقلال

اقتصاد نیوز: استقلال نیم‌فصل اول را با یک باخت و یک پایان تلخ تمام کرد

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از آی اسپورت،  آبی‌های پایتخت که تا قبل از رفتن استراما و حاشیه‌های پیش‌آمده خود را برای صدرنشینی قبل از تعطیلات آماده می‌کردند با حضور در رده سوم به استراحت رفتند. البته در شرایطی که آبی‌های پایتخت راهی تعطیلات می‌شوند چند بازی عقب‌افتاده در لیگ برگزار خواهد شد که نتایج این بازی‌ها می‌تواند رتبه استقلال را حتی از این بدتر کند. یک جمع و تفریق ساده، نشان می‌دهد استقلال حتی تا رده ششم می‌تواند سقوط کند و در رده‌ای کاملا غیرقابل انتظار برای هوادارانش نیم‌فصل را به پایان برساند. نگاهی به بازی‌های عقب‌افتاده اما، نشان می‌دهد که آنها می‌توانند تا حدودی خیالشان از این که تا رتبه ششم سقوط نخواهند کرد راحت باشد و امیدوار باشند که با برگزاری بازی‌های عقب‌افتاده کمترین سقوط را در جدول رده‌بندی داشته باشند.

صنعت‌نفت، شهرخودرو و تراکتور تیم‌هایی هستند که فردا و در تعطیلات بازی‌های عقب‌افتاده خود را برگزار می‌کنند و دو بازی کمتر از استقلال دارند. از شانس بد آبی‌ها هر سه تیم در رده‌های بعدی استقلال و در تعقیب این تیم هستند. اما شانس خوب آنها این است که این سه تیم دو بازی رو در رو برگزار خواهند کرد. یعنی تراکتور به مصاف شهرخودرو می‌رود و سپاهان هم باید با صنعت‌نفت دیدار کند. به این ترتیب شانس تراکتور و شهر خودرو برای کسب دو برد از بین می‌رود و صنعت نفت هم، کار سختی مقابل سپاهان خواهد داشت. تراکتور در دیگر بازی خود در تهران مهمان پیکان است، صنعت‌نفت باید با فولاد بازی کند و شهرخودرو از پیکان میزبانی می‌کند. دیدارهایی که برای اسکوچیچ و یحیی و تبریزی‌ها بازی‌های راحتی نیست و احتمال امتیاز از دست دادن تیم‌هایشان وجود دارد.

این شرایط کمی استقلالی‌ها را امیدوار می‌کند که با کمی چاشنی شانس خیلی با صدر جدول فاصله نگیرند و خود را برای بازگشت پرقدرت‌تر با استراما بعد از پایان تعطیلات آماده کنند. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند