کدخبر: ۳۱۷۲۳۹ لینک کوتاه

وزیر دفاع آمریکا؛

به‌دنبال نابودی کامل داعش و مقابله با ایران در منطقه هستیم

اقتصادنیوز؛ «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که این کشور به دنبال نابودی کامل داعش و دفع خطر ایران در خاورمیانه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه مدعی شد که واشنگتن در راستای دفع خطر ایران در خاورمیانه گام بر می‌دارد.

وی که در کنفرانس خبری با «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا صحبت می‌کرد، مدعی شد که واشنگتن به دنبال نابودی کامل داعش و مقابله با چالش‌های ایران در منطقه است.

اسپر گفت که آمریکا به دنبال مقابله با هرگونه تهدیدی است که انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور را تهدید می‌کند.

مارک اسپر

وزیر دفاع آمریکا درباره ماموریت نظامیان این کشور در افغانستان نیز مدعی شد که وظیفه واشنگتن در افغانستان تامین امنیت این کشور و منطقه در مقابل هرگونه عملیات تروریستی است.

وی به موضوع اختلافات آمریکا با ترکیه نیز اشاره کرد و گفت: «ترکیه همپیمان ما در ناتو بوده و به دنبال نزدیک کردن بیشتر آنها به این ائتلاف هستیم اما آنها را از برنامه تولید جنگنده‌های اف-35 خارج کرده‌ایم.»

اسپر همچنین از کنگره به دلیل تصویب قانون بودجه دفاعی سال 2020 تشکر کرد و از حمایت‌های هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنا از این قانون قدردانی کرد.

وزیر دفاع آمریکا به تشکیل واحد نیروی فضایی در وزارت دفاع آمریکا اشاره کرد و گفت: «تکیه ما به توانایی‌های فضایی به صورت چشمگیری رشد کرده و امروز فضای بیرونی خود به یک منطقه جنگی تبدیل شده و هم اکنون حفظ برتری آمریکا در این حیطه نیز به ماموریت نیروی فضایی آمریکا تبدیل شده است.»

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند