کدخبر: ۳۱۷۳۶۹ لینک کوتاه

مجید انصاری:

سفر روحانی به ژاپن گامی موثر برای کاهش تنش‌های منطقه و فشار‌های اقتصادی است

اقتصادنیوز؛ مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت سفر رئیس جمهوری به ژاپن گفت: گفت‌وگوهای مقامات تهران و توکیو در این سفر و حمایت نخست وزیر ژاپن از طرح صلح هرمز، گامی موثر برای کاهش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، کاهش تنش‌ها در منطقه و همچنین گره‌گشایی دیپلماتیک خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ مجید انصاری در گفت‌وگویی با بیان اینکه تلاش آقای روحانی و دستگاه دیپلماسی کشور برای مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا و تحریم ظالمانه قابل تقدیر است گفت: با توجه به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و بدعهدی این کشور در عمل به توافقنامه جهانی، ایران باید از این فرصت برای تنویر افکار عمومی و در جهت پیشبرد منافع ملی کشور استفاده کند.ژ

مجید انصاری

او سفر رئیس جمهوری به ژاپن را در راستای این مساله عنوان کرد و افزود: دستگاه دیپلماسی باید از هر فرصتی برای گفتگو با جامعه جهانی استفاده کند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تلاش آمریکا برای منزوی کردن ایران گفت: در این شرایط  تبادلات دوجانبه ایران با کشورهای مختلف از موضع قدرت خواهد بود و از دولت درخواست دارم تا این رویه چه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چه با چین و روسیه ادامه داشته باشد.

انصاری با ابراز امیدواری نسبت به دستاوردهای سفر رئییس جمهوری به ژاپن اظهار کرد: در حال حاضر تحریم‌های آمریکا که نوعی تروریسم اقتصادی است کشور را با چالش های زیادی رو به رو کرده است و امیداواریم با توجه به حمایت ژاپن از برجام، این دیدارها به کاهش فشارهای اقتصادی منجر شود.

او با بیان اینکه تحریم‌ها جان مردم را نشانه گرفته است به محدودیت واردات دارو اشاره و تصریح کرد: این مشکلات قابل انکار نیست و بر این اساس تلاش رئیس جمهوری کشورمان برای رفع چالش های ناشی از تحریم ها قابل تقدیر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به تلاش برخی رسانه های مخالف دولت گفت: درخواستم از جریانات سیاسی و مخالفان دولت این است در شرایط حساس منافع ملی را بر رقابت جناحی ترجیح دهند و در شرایطی که امیداوری برای کاهش تنش های دیپلماتیک افزایش پیدا می کند با متشنج کردن فضای کشور اقدامات دولت را از بین نبرند؛ چرا که خواسته یا ناخواسته گل به خودی می زنند.

انصاری با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری به ژاپن اهمیت زیادی برای کشورمان دارد افزود: امیدواریم این سفر زمینه ساز توسعه همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف باشد  و با توجه به حوادث اخیر کشور و همچنین انتخابات پیش رو باید تلاش کنیم تا نتایج مثبت این اقدامات برای افزایش امیدواری مردم حفظ شود.  

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند