کدخبر: ۳۱۷۷۱۸ لینک کوتاه

بیشترین دستمزد را کدام فوتبالیست ها می گیرند ؟

اقتصاد نیوز:دستمزد بازیکنان لیگ برتر انگلیس افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از طرفداری ، میانگین دستمزد سالانه بازیکنان لیگ برتر انگلیس افزایش پیدا کرده است. این رقم از 3 میلیون پوند در سال عبور کرده است. این برای اولین بار است که میانگین درآمد سالانه بازیکنان لیگ برتر تا این حد افزایش پیدا می کند.

به گزارش گاردین، طبق آمار تحقیقات جهانی دستمزدهای ورزشی، دستمزد هفتگی میانگین یک بازیکن ترکیب اصلی تیم های لیگ برتر انگلیس به 61024 پوند رسیده است. در دو سال اخیر این رقم بیش از 10 هزار پوند رشد داشته است. بازیکنان منچسترسیتی بیش از همه سود برده اند. آنها بدون در نظر گرفتن پاداش ها، به طور میانگین 134 هزار پوند در هفته دستمزد می گیرند. بدین ترتیب شاگردان گواردیولا بیشترین درآمد را بین تیم های انگلیسی دارند. در رده بندی جهانی هم آنها در رده سیزدهم بیشترین دستمزد ورزشکاران در تیم های ورزشی جهان قرار دارند. در این آمار، دستمزد بیش از 10 هزار ورزشکار در 350 تیم ورزشی (در 8 رشته ورزشی) بررسی شده است.

بارسلونا همچنان در این لیست صدرنشین است. درآمد سالانه میانگین یک بازیکن در بارسلونا 9.83 میلیون پوند در سال است (در فصل 2019-2020). البته این رقم به خاطر دستمزد بالای مسی در این تیم است. طبق قراردادی که در سال 2018 امضا شده درآمد مسی در بارسا، بیش از 50 میلیون پوند در هر فصل است. در ضمن این شامل هزینه حق تصویر او هم می شود. رئال مادرید (8.9 میلیون پوند) در رده دوم قرار دارد و یوونتوس (8.08 میلیون پوند) هم از رده نهم به رده سوم رسیده است. البته در این آمار فقط دستمزد سالانه بازیکنان در نظر گرفته شده نه هزینه مربوط به امضای قرارداد، پاداش وفاداری یا پاداش های مربوط به عملکرد بازیکنان. تیم های بسکتبال NBA هم در رده های بعدی این لیست قرار دارند و رتبه های چهارم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند