کدخبر: ۳۱۷۷۲۱ لینک کوتاه

دردسر افشاء رابطه حکومت عربستان با اینفلوئنسرهای اینستاگرام

​اقتصاد نیوز:پایگاه خبری اینسایدر فاش کرد که دولت عربستان سعودی با هدف بهبود چهره بین‌المللی خود و افزایش درآمد این کشور از توسعه صنعت گردشگری با پرداخت پول به چهره‌های معروف و پرطرفدار اینستاگرام از آنان خواسته تا برای برخی شهرها و رویدادهای فرهنگی این کشور تبلیغ کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز:بر پایه این گزارش، تاکنون چهره‌هایی همچون سوفیا ریچی، اسکات دیزیک، استیو اوکی، وینی هارلو و الساندرا آمبروسیو با پیوستن به این پروژه تبلیغاتی دولت عربستان، متعهد شده‌اند که ضمن حضور در این کشور ضمن تبلیغ جاذبه‌های گردشگری شهر ریاض، ابعاد بین‌المللی جشنواره موسیقی «اِم‌دی‌اِل بیست» را که طی ۱۹ تا ۲۱ دسامبر در این کشور برگزار شد، پررنگ‌تر کنند.

اقدامی که انتقاد برخی چهره‌های فرهنگی و هنری جهان را برانگیخت. در این میان صفحه پرطرفدار «دایت پرادا» که به تفسیر و تحلیل مسایل فرهنگی و مد می پردازد، با برجسته کردن موارد نقض حقوق بشر از سوی حکومت عربستان از جمله جمال خاشقجی، قتل روزنامه نگار منتقد و همراهی چهره‌های مشهور با این پروژه حکومت عربستان را نقد کرد.

در همین حال سوفیا ریچی که یکی از چهره‌هایی بوده که در قالب این پروژه به عربستان سفر کرده، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که در جریان این سفر بارها مورد انتقاد زنان و دختران سعودی قرار گرفته، چرا که آنها حکومت عربستان را سرکوبگر فعالان حقوق زنان لقب می‌دادند.

«تدی کوین‌لیوان»، مدل فعال در شبکه اینستاگرام هم با انتشار پستی ضمن یادآوری موضوع قتل آقای خاشقجی و نقض حقوق دگرباشان جنسی در عربستان، اقدام برای چهره‌های فرهنگی و هنری برای همکاری با این حکومت را خودفروختگی و خیانت توصیف کرد.

حکومت عربستان تاکنون به انتقادها از پرداخت‌های کلان به اینفلوئنسرها و سلبریتی‌های واکنشی نشان نداده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند