کدخبر: ۳۱۷۸۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هشدار در مورد ارتش فضایی آمریکا

هشدار در مورد ارتش فضایی آمریکا

​اقتصاد نیوز:پس از تصویب فرمان تاسیس شاخه نیروی فضایی در ارتش آمریکا، چین هشدار داد این کشور قصد دارد فضا را به یک کارزار جدید تبدیل کند و این اقدام را تهدیدی برای صلح و امنیت در فضا دانست.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر ، پس از آنکه دولت آمریکا اعلام کرد شاخه نظامی جدیدی به نام «نیروی فضایی» ایجاد کرده، دولت چین هشدار داد آمریکا قصد دارد جهان را به یک میدان کارزار تبدیل کند.

دونالد ترامپ از بیم آنکه چین و روسیه موقعیت آمریکا را در فضا چالش بکشند، روز جمعه قانون «مجوز دفاع ملی ۲۰۲۰» (the 2020 National Defense Authorization Act ) را امضا کرد. طبق این قانون شاخه جدیدی در ارتش آمریکا ایجاد می شود.

در پی این اقدام دولت چین نیز آمریکا را متهم کرد به دنبال مسلح کردن فضا است.

گنگ شوآنگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: این اقدامات آمریکا اجماع نظر بین المللی درباره استفاده صلح آمیز از فضا را نقض می کند. در حقیقت این اقدامات  تهدیدی مستقیم برای صلح و امنیت در فضا به حساب می آیند.

او در ادامه از جامعه بین المللی خواست تا دیدگاهی مسئولانه درباره فضا در پیش بگیرند و اجازه ندهند فضا به یک میدان جنگ جدید تبدیل شود.

این درحالی است که نیروی فضایی ششمین شاخه رسمی ارتش آمریکا است. ترامپ هنگام امضای ایجاد این شاخه ارتش گفت: به نظر می رسد اتفاقات زیادی در فضا رخ می افتد زیرا فضا جدیدترین حوزه جنگاوری جهان است.

نیروی فضایی ارتش آمریکا شامل ۱۶ هزار پرسنل نیروی هوایی و دفتری است که برخی از آنها از هم اکنون فعالیت در این شاخه جدید را آغاز کرده اند.

از سوی دیگر چین نیز طی سال های اخیر سرمایه گذاری قابل توجهی در هوافضا کرده است. دولت این کشور آسیایی میلیاردها دلار صرف برنامه فضایی ارتش خود کرده است و امیدوار است تا ۲۰۲۲ میلادی نخستین ایستگاه فضایی سرنشین دار خود را در فضا تاسیس کند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند