ارتش آمریکا آموزش نظامیان پاکستانی را از سر می‌گیرد

کدخبر: 317889
اقتصادنیوز: یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن قصد دارد بعد از یک سال وقفه برنامه آموزش نظامیان پاکستانی را از سرگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که بعد از یک سال وقفه، آموزش نظامیان پاکستان را از سر می‌گیرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سه‌شنبه در این باره گفت: «دولت آمریکا برنامه عملیات و آموزش نظامی بین‌المللی نظامیان پاکستان را از سر می‌گیرد.»

این مقام وزارت خارجه آمریکا در ادامه افزود: «این برنامه فرصتی برای افزایش همکاری دو کشور بر اساس اولویت‌های مشترک را فراهم می‌کند. می‌خواهیم با اقدامات مشخصی که به پیشبرد امنیت و ثبات منطقه منجر می‌شود، ساختن این تشکیلات را ادامه دهیم.»

برنامه آموزش نظامی آمریکا به پاکستان سال گذشته و به دنبال ادعای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر عدم تلاش کافی از سوی پاکستان در نبرد با طالبان، تعلیق شد. پاکستان نیز بارها ادعاهای آمریکا را رد و تأکید کرده است که این گونه رفتارها مخرب است.

ترامپ در نخستین پیام توئیتری خود در سال ۲۰۱۸ میلادی از قطع کمک‌های واشنگتن به اسلام آباد خبر داد و گفت واشنگتن در اقدامی احمقانه در ۱۵ سال گذشته ۳۳ میلیارد دلار به این کشور کمک کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما