کدخبر: ۳۱۸۱۲۱ لینک کوتاه

درخواست ترامپ از ایران روسیه و چین

رئیس‌جمهور آمریکا با تمجید از تلاش ترکیه برای متوقف کردن عملیات آزادسازی «ادلب»، از ایران، روسیه و سوریه خواست این عملیات را متوقف کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه ضمن اتهام‌زنی به ایران، روسیه و سوریه در مورد عملیات آزادسازی «ادلب»، از خواسته ترکیه برای توقف این عملیات حمایت کرد. 

وی در توییتر نوشت: «روسیه، سوریه و ایران دارند هزاران غیرنظامی بی‌گناه را در استان ادلب می‌کشند، یا در راه کشتن آن‌ها هستند. این کار را نکنید! ترکیه سخت در تلاش است تا این کشتار را متوقف کند.»

ادلب در حال حاضر تنها منطقه عمده در سوریه به شمار می‌آید که هنوز تحت کنترل گروه‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا و ترکیه قرار دارد. ارتش سوریه از چند هفته پیش با پشتیبانی متحدانش، عملیاتی را برای آزادسازی این منطقه آغاز کرده است. تنها در یک هفته اخیر، ارتش سوریه ده‌ها روستا و شهرک را در استان ادلب آزاد کرده است. 

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه که دولتش سال‌هاست از بسیاری از گروه‌های مستقر در ادلب حمایت نظامی و سیاسی می‌کند، این هفته گفت هرآنچه در توان داشته باشد، برای متوقف کردن عملیات بازپس‌گیری ادلب، انجام می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند