کدخبر: ۳۱۸۲۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
یک نماینده خبرداد؛ تشکیل اتاق فکر برای بحران‌سازی علیه لایحه بودجه 99

یک نماینده خبرداد؛ تشکیل اتاق فکر برای بحران‌سازی علیه لایحه بودجه ۹۹

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون تلفیق مجلس ضمن تکذیب ادعای نصرالله پژمانفر، گفت: اتاق فکری وجود دارد که به صورت مداوم بر علیه بودجه ۹۹ تولید اطلاعات می‌کند و این اطلاعات را برای نمایندگان ارسال می کند. بسیاری از این اطلاعات به واقع بی‌انصافی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا علی اکبری، عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مخالفان دولت تلاش کردند تا کلیات لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق رد شود، اما موافقان هم استدلال‌های محکمی داشتند. یارکشی جدی در کمیسیون تلفیق وجود داشت و در نهایت کلیات بودجه به تصویب رسید.

نماینده مردم شیراز با اشاره به ادعای اخیر پژمانفر، عضو فراکسیون ولایی مجلس، مبنی بر تهدید نوبخت به استعفای روحانی در صورت رد کلیات بودجه، گفت: آقای نوبخت اصلا چنین حرفی نزدند و این ادعای آقای پژمانفر کذب محض است.

این نماینده مجلس ادامه داد: مخالفان دولت نسبت به درآمدهای دولت در بودجه، منابع درآمدی و میزان آن انتقاداتی داشتند و بحث‌هایی را مطرح می‌کردند. مخالفین با پیش داوری مباحث را مطرح می‌کردند و به موازات آن در شبکه های مجازی همین ادبیات را برای نمایندگان ارسال می‌کنند.

اکبری اظهار کرد: اتاق فکری وجود دارد که به صورت مداوم بر علیه بودجه ۹۹ تولید اطلاعات می‌کند و این اطلاعات را برای نمایندگان ارسال می‌کند. بسیاری از این اطلاعات به واقع بی‌انصافی و کذب است.

وی با اشاره به جلسه کمیسیون تلفیق به منظور تصویب کلیات بودجه، ادامه داد: جلسه محرمانه بود و مباحث محرمانه نباید به بیرون درز کند. ممکن است مطالب جلسه به گونه‌ای مطرح شود که جامعه برداشت اشتباه کنند و این موضوع به صلاح نیست. اینکه یکی بیاید و محتوایی کذب را به یک مقام ارشد دولتی نسبت دهد عذر بدتر از گناه است و قطعا با اخلاق و نیز آیین‌نامه‌های داخلی مجلس مغایر است.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ با اشاره به پیامک‌هایی که به منظور رد لایحه بودجه ارسال شده است، تاکید کرد: تاکنون بیش از ۱۰۰ مورد پیامک به منظور رد کلیات بودجه برای بنده ارسال شده است. جالب است که متن‌های ارسالی مشترک است و اگر یک متن غلط املایی داشته باشد در سایر پیامک‌ها تکرار می‌شود.

اکبری در خصوص هدف ارسال کنندگان پیامک‌ها و مطرح کنندگان ادعای استعفای دولت در صورت رد لایحه بودجه، گفت: این افراد کسانی هستند که از ابتدا با دولت مشکل داشتند و به دنبال این هستند که مانعی برای دولت ایجاد کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند