کدخبر: ۳۱۸۵۸۱ لینک کوتاه

آداب عجیب عذرخواهی در ژاپن +عکس

اقتصاد نیوز:ژاپن کشوری است که مردمان آن به عذرخواهی های مختلف در مقابل رفتار های ناپسند معروف است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از اسپوتنیک، تصویری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که گفته شده است مربوط به میزان عرف عذرخواهی مسئولین در ژاپن می باشد تا دوباره بتوانند با ابراز شرمندگی،اقبال عموم را حاصل و ادامه کار بدهند.

آداب عذرخواهی ژاپنی ها

سنت تعظیم کردن در ژاپن آن چنان مهم و حیاتی اسـت کـه کودکان در همان سنین ابتدایی باید آن را یاد بگیرند. روشهای مختلفی برای ادای احترام بـه شیوه تعظیم کردن در ژاپن وجودداردکه در حالت ایستاده، در حالت نشسته و تعظیم موقع خوشامدگویی یا احوالپرسی انجام می گیرد.

روش احوالپرسی با نام «اِشاکو» با ۱۵ درجه خم شدن (زاویه بسیار مهم است) در برابر افراد با درجه کاری و اجتماعی یکسان انجام می‌شود.

تعظیم محترمانه در برابر افراد ارجمند مانند معلمان و روسا انجام می‌گیرد کـه شامل ۳۰ درجه خم شدن در حالت ایستاده است. تعظیم بسیار متواضعانه با ۴۵ درجه خم شدن و با نام «سایکِیرِی» انجا می شود که باید هنگام معذرت خواهی یا دیدن امپراطور بکار برده شود.

تعظیم و التماس برای گذشتن از جان کـه در گذشته هنگام طلب بخشش کردن برای نجات جان استفاده می شد این روزها فقط زمانی بکار برده می‌شود کـه شخص کار بسیار بسیار بدی انجام داده و طلب بخشش داشته باشد. دراین روش باید بطور کامل خم شد و با حالت سجده روی زمین قرار گرفت. 

این تصویر با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شده است. بسیاری از کاربران این میزان از احترام مسئولین ژاپنی را با مسئولین کشور خود مقایسه کردند و نظرات مختلفی را فضای مجازی درج کردند.

بسیاری از کاربران ایرانی معتقدند که با توجه به این تصویر که تعظیم مسئولین را نشان می دهد، بسیاری از مسئولین کشور ایران اصلا عذرخواهی نمی کنند و احترامی برای مردم قائل نیستند.

عده‌ای از کاربران معتقدند که خیلی خوب است که ژاپنی ها برای احترام گذاشتن به همدیگر اینقدر دقت دارند چرا که از احترام همه چیز بدست می آید. عده ای از کاربران نیز عنوان کردند که بخشی از سنت های ژاپنی را به کودکان خود آموزش خواهند داد. بعضی از کاربران نیز این مقدار از احترام و تواضع مسئولین ژاپنی را افراط خواندند و معتقدند که سنتی دست و پا گیر است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند