هشدار مشاور امنیت ملی آمریکا به کره شمالی

کدخبر: 318659
اقتصاد نیوز: مشاور امنیت ملی آمریکا به کره شمالی هشدار داده "ابزارهای زیادی در جعبه ابزار" خود برای پاسخ به هدیه کریسمس کره شمالی در اختیار دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، رابرت اُ برایان مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه ای بی سی به کره شمالی هشدار داد ایالات متحده "ابزارهای زیادی در جعبه ابزار " خود برای پاسخ به آنچه وی اقدام تحریک آمیز پیونگ یانگ خواند، در اختیار دارد.

وی از پاسخ به سوال "پیامدهای احتمالی آزمایش هسته‌ای یا یک موشک دور برد توسط کره شمالی چه خواهد بود" طفره رفت و در ادامه گفت: اما ما ابزارهای بسایر در جعبه ابزار خود داریم و فشار اضافی ممکن است علیه کر شمالی وارد شود.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیروز شنبه با توجه به نزدیک شدن به پایان ضرب الاجلی که خود برای آمریکا تعیین کرده بود نشستی را با حضور مقامات ارشد حزب حاکم کارگران برگزار کرد.

کره شمالی با نزدیک شدن به پایان سال 2019 و ضرب الاجلی که کیم جونگ اون رهبر این کشور برای آمریکا مشخص کرده بود فشارها بر کاخ سفید را افزایش داده است. چند روز پیش پیونگ یانگ اعلام کرد این کاملا به واشنگتن بستگی دارد که تصمیم بگیرد "هدیه کریسمسی" که قرار است دریافت کند چه باشد. این موضع گیری کره شمالی این گمانه زنی را افزایش داد که احتمالا منظور از پیونگ یانگ پرتاب یک موشک بالستیک قاره پیما باشد.

خبرگزاری یونهاپ نوشته است: کریسمس گذشت بدون "هدیه" اما مقامات کره جنوبی و آمریکا همچنان کاملا هوشیار هستند چرا که هنوز امکان دارد اتفاقی بیافتد.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید