کدخبر: ۳۱۸۷۱۷ لینک کوتاه

حرکت زیبا و ماندگار برای بیماران سرطانی +عکس

اقتصاد نیوز:یک موسسه با حرکتی زیبا سعی کرده توجه رسانه های جهان را به سوی بیماران سرطانی جلب کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، KWF یک موسسه هلندی مبارزه با سرطان است. این موسسه از سال ۱۹۴۹ شروع به کار کرده است و از طریق تحقیقات علمی، سرمایه‌گذاری، حمایت از بیماران و همکاری با داوطلبان، بیماران، پزشکان و محققان با سرطان مبارزه می‌کند. شعار این موسسه "همه لایق فردا هستند" است.

یکشنبه شب  در ورزشگاه آمستردام هلند این موسسه حدود ۲۴ هزار فانوس نورانی را با طراحی یک قلب بزرگ به نمایش گذاشت تا از این طریق توجه رسانه‌ها را به موضوع مبارزه با سرطان جلب کند. لحظه روشن کردن این فانوس‌ها به صورت زنده از تلویزیون پخش شد. مردم می‌توانند برای خرید این فانوس‌ها از ۱۰ یورو به بالا هزینه کنند تا به این شکل در مبارزه با سرطان سهیم شوند.

این موسسه از طریق فروش این فانوس‌ها تحقیقات مبارزه با سرطان را پشتیبانی مالی می‌کند. در این مراسم قبل از اینکه این فانوس‌ها روشن شوند، تعدادی از مردم هلند داستان‌های خودشان را تعریف کردند و شرکت کننده‌ها اسم کسی را که برایشان عزیز است روی فانوس‌ها نوشته‌اند. مثلا یک نفر یک فانوس را برای پدر و خواهرش روشن کرد. یک شخص دیگر هم برای همه پزشکانی که در این زمینه تلاش می‌کنند فانوسی روشن کرد. 

این عکس را REMKO DE WAAL ثبت کرده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند