توصیه رییس شورای روابط خارجی امریکا به ترامپ درباره ایران

کدخبر: 318902
اقتصادنیوز: ریچارد هاس رییس شورای روابط خارجی ایالات متحده روز سه‌شنبه و ساعاتی پس از تجمع و حمله مردم خشمگین عراق به سفارت آمریکا در بغداد، به واشنگتن پیشنهاد داد مسیری دیپلماتیک با ایران در پیش گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا در توییتی نوشـت: عراق کشوری ضعیف است که یا نمی تواند یا نمی خواهد تعهدات حاکمیتی اش برای حفظ انحصار داخلی بر استفاده قانونی از قدرت و محافظت از دفاتر خارجی را اجرا کند.

وی در ادامه این توییت آورد: حضور آمریکا (در عراق) باید در، خواست دولت برای عمل به تعهداتش پیش بینی شود.

هاس در توییت دیگری ادعا کرد: خشونت سازمان یافته ایران، پاسخی به جنگ اکولوژی آمریکا است.  

وی دو راه را پیش روی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قرار داد و در ادامه این توییت نوشت: ترامپ یا باید برای جنگ با ایران آماده باشد یا زمینه دیپلماتیک را فراهم کند و کاهش تحریم ها را به اقدامات منطقه ای، هسته ای و داخلی ایران پیوند دهد. واضح است که دومین راه، ‌ ارجح است.

همزمان با تشییع کشته شدگان حمله هوایی آمریکا به مراکز الحشد الشعبی در شهر قائم در استان الانبار، شمار زیادی از مردم عراق روز سه شنبه با حضور در مقابل سفارت آمریکا در بغداد ضمن سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل خواستار اخراج سفیر این کشور از عراق شدند.

تظاهرکنندگان با برپایی چادرهایی اعلام کردند به تحصن خود تا اجرای مطالبات مردم عراق ادامه خواهند داد. معترضان خشمگین اقدام به شعار نویسی روی دیوار سفارت و شکستن دوربین های مداربسته و کیوسک های نگهبانی اطراف سفارت کردند.۹۱۰۹

مقام های آمریکایی از جمله ترامپ، جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا، لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی و مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا در توییت هایی به حمله به سفارت آمریکا در بغداد واکنش نشان دادند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما