کدخبر: ۳۱۹۱۸۲ لینک کوتاه

طولانی‌ترین مسیر پیاده روی کره زمین +عکس

اقتصاد نیوز:بشر در طول تاریخ کارهای دیوانه وار زیادی انجام داده است؛ مانند صعود به بلندترین قله، رفتن به عمیق ترین بخش اقیانوس و رفتن به ماه. اما دستکم یک کار وجود دارد که بشر تاکنون موفق به انجام آن نشده است: طی کردن طولانی ترین مسیر قابل پیاده روی در روی کره زمین.

طولانی ترین مسیر قابل پیاده روی جهان بدون اینکه لازم باشد از آب عبور کرد یا به هر دلیل پا را از روی زمین برداشت از له‌آگولهاس در آفریقای جنوبی تا ماگادان در روسیه است. در هیچ نقطه ای از این مسیر نیازی به استفاده از قایق یا هر وسیله دیگری برای عبور از آب نخواهید داشت زیرا تمام این مسیر از جاده خاکی تشکیل شده و در برخی موارد تنها مجبور به عبور از روی پل ها خواهید بود..

طولانی ترین مسیر قابل پیاده روی کره زمین؛ از آفریقای جنوبی تا روسیه به طول 22.500 کیلومتر

 

طولانی ترین مسیر قابل پیاده روی کره زمین؛ از آفریقای جنوبی تا روسیه به طول 22.500 کیلومتر

طول این مسیر در کل ۱۴٫۰۰۰ مایل (۲۲٫۵۰۰ کیلومتر) است. اگر فردی بخواهد با یک سرعت مداوم و ممکن در این مسیر قدم بردارد، برای کامل کردن این مسیر به ۳ سال زمان نیاز خواهد داشت. در کنار این زمان طولانی، فرد مورد نظر به تجهیزات بسیاری برای مقابله با سختی های سفر نیاز خواهد داشت که شامل وسایل حفاظتی در برابر گلوله نیز خواهند بود زیرا بخش هایی از این مسیر از مناطق جنگ زده و متشنجی مانند جنوب سودان عبور می کند. در این مسیر چالش های متنوعی بر سر راه شما خواهید بود؛ از جانوران وحشی جنگل های بارانی تا سردترین و غیرقابل سکونت ترین منطقه جهان در روسیه (منطقه بیلیبینو که کوچکترین نیروگاه هسته ای جهان در آن قرار داشته و در فاصله ۳ ساعتی پرواز از شهر ماگادان و در انتهای شمال شرقی این منطقه قرار دارد).

طولانی ترین مسیر قابل پیاده روی کره زمین؛ از آفریقای جنوبی تا روسیه به طول 22.500 کیلومتر

گوگل مپ برآورد کرده که برای طی این مسافت به ۴٫۴۹۲ ساعت پیاده روی نیاز خواهید داشت که به معنای ۱۸۷ روز پیاده روی بدون توقف است. اما اگر منطق را در نظر بگیریم در نهایت بتوان روزی ۸ ساعت پیاده روی کرد و بدین ترتیب، طی این مسیر ۵۶۲ روز زمان خواهد برد. در طول مسیر، در کل ۱۱۷٫۶۹۳ متر بالا رفته و ۱۱۷٫۶۸۶ کیلومتر به سمت پایین حرکت خواهید کرد که معادل ۱۳ بار بالا رفتن و پایین آمدن از کوه اورست است. همچنین در طی این مسیر از خاک ۱۶ کشور عبور خواهید کرد. در بخشی از این مسیر که در روسیه است دمای هوا به ۳۹ درجه زیر صفر نیز خواهد رسید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند