کدخبر: ۳۱۹۴۸۰ لینک کوتاه

پردرآمدترین خوانندگان ده سال اخیر جهان

​اقتصاد نیوز:رپر مشهور آمریکایی چهار سال است که آلبومی را منتشر نکرده اما به لطف چند سرمایه‌گذاری تجاری، بیش از هر خواننده دیگری در دهه اخیر درآمد کسب کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایران آرت، در دهه گذشته صنعت موسیقی درآمد بالایی کسب کرد. مجله فوربس در شماره اخیر خود، فهرستی از پردرآمدترین هنرمندان عرصه موسیقی در دهه گذشته را منتشر کرد. جالب است که رتبه اول این لیست به دکتر دره با درآمدی معادل 950 میلیون دلار از سال 2010 تا کنون، تعلق گرفت. این مبلغ هنگفت، او را پیشتاز فهرستی کرد که ستارگانی مانند تیلور سوییفت، بیانسه و جی زی را در خود دارد.

هرچند این رپر 54 ساله از سال 2015 و بعد از آلبوم Compton، آلبوم مستقلی منتشر نکرده است، اما به لطف سهامی که در کمپانی Beats غول تولید هدفون دارد، و همچنین چند سرمایه گذاری تجاری دیگر، درآمد او بیش از سایر هنرمندان صنعت موسیقی بوده است.

رتبه دوم این لیست، همان طور که دور از انتظار هم نیست، به تیلور سوییفت تعلق دارد؛ ستاره 30 ساله موسیقی پاپ که از مجموع فروش آلبوم ها، تورها و کنسرت هایش توانسته در 10 سال اخیر 825 میلیون دلار درآمد کسب کند. گفتنی است تیلور سوییفت گران ترین سلبریتی سال 2019 شناخته شد.

بعد از تیلور، بیانسه 38 ساله در جایگاه سوم نشسته است که درآمد 682 میلیون دلاری او نشان می دهد همچنان بر موسیقی حکومت می کند. این در حالیست که همسرش جی زی 50 ساله با 560 دلار درآمد در 10 سال گذشته در جایگاه هفتم این لیست قرار گرفته است.

بیانسه و جی زی

جالب اینجاست که به نوشته مجله فوربس، این لیست فقط شامل هنرمندان در قید حیات است، و اگر سود حاصل از آثار، پس از مرگ هنرمند، نیز در نظر گرفته می شد، مایکل جکسون با 2.37 میلیارد دلار درآمد، به راحتی همه را پشت سر می گذاشت.

به احتمال زیاد اثر بعدی که از دره منتشر می شود، همکاری او با کانیه وست در آلبوم مشترکی است که گفته می‌شود ادامه آلبوم اخیر کانیه Jesus Is King است.

جزئیات بیشتری درباره این اثر ارائه نشده و این دو هنرمند با انتشار عکسی دو نفره در یک اتاق ضبط در ماه نوامبر، و با کپشن به زودی، خبر از این کار مشترک دادند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند