کدخبر: ۳۱۹۵۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واهمه ترامپ از انتقام ایران؛ ۵۲ نقطه ایران را هدف گرفته‌ایم!

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آمریکا که در پی فرمایش آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای، مقام‌معظم رهبری، مبنی بر "انتقام سخت از جنایتکاران" به وحشت افتاده است، کوشید در سایه طرح تهدید از مفتضح شدن بیشتر آمریکا در خاورمیانه و سراسر جهان جلوگیری کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنادونالد ترامپ شامگاه شنبه در یادداشت‌های توئیتری خود برای رهایی از فشار پیامدهای ترور سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس رهبران مبارزه با تروریست‌های دست پرورده آمریکا نوشت: ایران بسیار جسورانه در مورد هدف قرار دادن برخی دارایی های ایالات متحده به عنوان انتقام از آنچه که او "رهایی جهان از رهبر تروریست" ایران نامید، سخن می گوید.

وی در ادامه پروپاگاندایی که سعی می کند به افکار عمومی آمریکا القا کند که کسی را ترور کرده اند که آمریکایی ها را کشته است، سعی کرد بر اساس خط ترسیم شده از سوی بنیادهای صهیونیستی و اتاق‌های فکر تروریستی شان، بین مردم و سردار شجاع ایرانی فاصله ایجاد کند و کشته شدن برخی از مردم در اعتراض‌های اخیر که با هدایت دست پروردگان خودش به اغتشاش کشیده شده بود را متوجه این شهید سازد.

این در حالی است که هم مردم عراق و هم مردم ایران نشان دادند که نسبتی ناگسستنی با سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمان وی دارند و میلیون‌ها نفر در غم از دست دادن وی به سوگ نشسته اند.

رئیس جمهوری آمریکا بدون توجه به پیامدهای حملات تروریستی نیروهای آمریکا که به دستور مقامات پنتاگون صادر شد تا به مقر نیروهای مقاومت عراقی حمله شود و 25 نفر از اتباع عراقی را به شهادت رساند، اعتراض در مقابل سفارت آمریکا در بغداد را هم متوجه شهید سلیمانی ساخت.

ترامپ که به طور مشخص از انتقام ایران در وحشت است، تلاش دارد تا در سایه تهدیدهای واهی همزمان با دست و پا زدن دستگاه دیپلماسی وی برای واسطه کردن کشورهای مختلف منطقه، از تصمیم‌های سخت جمهوری اسلامی برای انتقام از جنایتکاران جلوگیری کند.

وی در تهدید خود نوشت: هشدار می دهم اگر ایران هر یک از آمریکایی ها یا دارایی‌های آن را مورد هدف قرار دهد،  ما 52 نقطه در ایران را هدف قرار می دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا که می خواهد خود را مدافع منافع آمریکایی نشان دهد و بگوید آن کارهایی را که هیچ یک از رئیسان جمهوری پیشین انجام نداده اند را پیگیری و انجام داده، مدعی شده است این 52 به تلافی 52 آمریکایی است که سال‌های پیش ایرانی ها گروگان گرفته بودند.

ترامپ که تا دیروز مدعی می شد در کنار مردم ایران ایستاده است، امروز تهدید کرد، اماکنی را هدف قرار خواهند داد که از نظر فرهنگی برای ایران اهمیت دارد و این کار را به سرعت و سخت انجام خواهد داد.

وی افزود آمریکا خواستار تهدیدات بیشتر نیست.

این مطلب برایم مفید است
293 نفر این پست را پسندیده اند