کدخبر: ۳۱۹۶۵۷ لینک کوتاه

ربات ها یک بیمار را عمل جراحی کردند +عکس

​اقتصاد نیوز:مرکز پزشکی ملک فهد اعلام کرد، نخستین عمل از نوع خود در عربستان سعودی و با استفاده از ربات انجام شد، این یک دستاورد طبی جدید برای سعودی‌ها به ‌شمار می‌رود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از تابناک، مرکز پزشکی ملک فهد در پست منتشر شده توئیتر اعلام کرد، جراحی با ربات برای درمان چاقی با جابجایی دوازدهه و با استفاده از ربات انجام شد، آن‌ها نوشتند: این دستاورد منحصر به فرد را به تیم پزشکی تبریک می‌گوییم.

جراحی با ربات در عربستان

دکتر محمد ابوخاطر، مشاور جراحی لاپاروسکوپی، چاقی و جراحی متابولیک در مرکز پزشکی ملک فهد، در ژوئن گذشته در بیانیه‌های مطبوعاتی اظهار داشته است که عملیات ربات اخیراً در جراحی چاقی استفاده شده که به کاهش عوارض خونریزی ناشی از انجام عمل به ‌ویژه عمل جابه‌جایی دوازدهه کمک کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این فناوری جدید به انواع جراحی‌های عمومی از جمله تومورها، مجاری ادراری، زنان و زایمان، استخوان و قلب وارد شده است و به عمل دقیق و با کیفیت کمک می‌کند.

شش ماه پیش، عربستان سعودی استفاده از ربات‌ها را در اتاق عمل چند بیمارستان دولتی آغاز کرد: از جمله بیمارستان دانشگاه ملک سعود در ریاض، مرکز پزشکی ملک عبدالعزیز در ریاض، بیمارستان تخصصی ملک فیصل در ریاض، بیمارستان نیرو‌های امنیتی ریاض و مرکز پزشکی ملک فهد در ریاض و بیمارستان دانشگاه ملک عبدالعزیز در جده و بیمارستان ویژه ملک فیصل در جده از جمله آنان است.

شایان ذکر است، در دوازدهم مارس ۱۹۸۴، اولین ربات جراحی در جهان برای عمل جراحی استخوان، در بیمارستان دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور مورد استفاده قرار گرفت و بیش از شصت عمل جراحی لاپاروسکوپی در آن انجام شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند