کدخبر: ۳۱۹۶۹۹ لینک کوتاه

هراس آمریکا از اقدامات متقابل تهران؛ تهدید دوباره ترامپ علیه ایران

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بامداد دوشنبه در پیام توئیتی بار دیگر در قالب اطلاع‌رسانی به کنگره این کشور، ایران را تهدید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا دونالد ترامپ  بامداد دوشنبه در پیامی توئیتری با اشاره به یادداشت‌های خود در این شبکه اجتماعی نوشت: این پست‌های رسانه‌ای به عنوان اطلاعیه‌ای برای کنگره ایالات متحده به شمار می‌آید که اگر ایران به هر فرد یا هدف ایالات متحده حمله کند، آمریکا سریعا و به صورت کامل حمله متقابل می‌کند، و چه بسا [این حمله] به طریقی نامتناسب باشد. اطلاعیه قانونی لازم نیست، اما به هر حال داده شده است!

پهپادهای آمریکایی بامداد جمعه به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق را به همراه هشت نفر دیگر در مسیر فرودگاه بغداد ترور کرده و به شهادت رساندند.
کاخ سفید با ارسال گزارشی کنگره را رسما درباره علت این اقدام تروریستی مطلع کرد.
طبق قانون اختیارات جنگی که سال ۱۹۷۳ به تصویب رسید، رییس جمهوری باید تا ۴۸ ساعت بعد از انجام حمله، کنگره را از «شرایطی که باعث به کارگیری نیروهای مسلح شده است» مطلع کند.
اقدام تروریستی ترامپ با واکنش شدید جهانی حتی طیف‌های دمکرات در آمریکا روبرو شد. همچنین هزاران آمریکایی روز شنبه در ۷۰ شهر آمریکا در اعتراض به اقدام تروریستی دولت ترامپ در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تظاهرات کردند.

این مطلب برایم مفید است
63 نفر این پست را پسندیده اند