کدخبر: ۳۱۹۷۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تاوان خون ژنرال ایرانی ترور مارک اسپر و اخراج آمریکا از عراق است

پایه‌گذار واحد «Marine corps intelligence Activity» در بخش ضداطلاعات نیروی تفنگداران آمریکایی:

تاوان خون ژنرال ایرانی ترور مارک اسپر و اخراج آمریکا از عراق است

اقتصادنیوز: «دیوید استیل» کارشناس سابق سیا و پایه‌گذار واحد «Marine corps intelligence Activity» در بخش ضداطلاعات نیروی تفنگداران آمریکایی واکنش‌های احتمالی هم‌ارز ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه را تشریح کرد.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از کیهان او تصریح کرد: اگر ایران بخواهد واکنشی به این حمله تروریستی نشان دهد، پاسخ عادلانه‌اش به ترور سرلشکر سلیمانی، حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه نخواهد بود، بلکه ترور «مارک اسپر» در داخل خاک آمریکا خواهد بود. البته منظورم این نیست که ایران را تشویق به این کار کنم اما برای خوانندگان این نوشتار می‌گویم کسی که توسط آمریکا ترور شد، هم وزن کسی چون «مایک اسپر» بود، با این تفاوت که آمریکا با این اقدامش، استقلال عراق را نقض کرد به گونه‌ای که مستحق محاکمه شدن در دادگاه بین‌المللی جنایی است.
دیوید استیل در وبسایت «وترنز تودی» می‌نویسد: در این مقطع خطیر از تاریخ خاورمیانه چاره‌ای جز بازگرداندن فلسطین به فلسطینی‌ها نیست. خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه و تعطیلی پایگاه‌های آمریکا در منطقه، نیز امری گریزناپذیر است. مقامات ایران، عراق، روسیه و چین باید در نظر داشته باشند که رئیس جمهور ما در کاخ سفید زندانی شده و چهار شبکه که به شکل بیمارگونه‌ای دروغگو هستند، به او دروغ می‌گویند.
به عقیده من، در حال حاضر، بهترین و مقتضی‌ترین واکنش به ترور سردار سلیمانی این است که عراق از نیروهای آمریکایی از جمله دیپلمات‌ها و پیمانکاران آمریکایی (به خصوص کارمندان شرکت اکسون) به جد بخواهد که عراق را ترک کنند. به علاوه، عراق باید با همکاری ایران و روسیه، نیروهای اسرائیلی از کردستان عراق را اخراج کند.

 

این مطلب برایم مفید است
35 نفر این پست را پسندیده اند