کدخبر: ۳۱۹۹۸۶ لینک کوتاه

نخست‌وزیر پیشین قطر:

ایرانی­‌ها باهوش‌­تر از آن هستند که در تصمیم‌گیری­‌های خود عجله کنند

اقتصادنیوز؛ «حمد بن جاسم آل ثانی» نخست‌وزیر پیشین قطر ضمن ابراز نگرانی نسبت به تصمیم شتابزده عربی به دنبال ترور فرمانده سپاه قدس ایران در بغداد، تأکید کرد که ایرانی‌­ها معمولا شتابزده عمل نمی‌­کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «حمد بن جاسم آل ثانی» نخست‌وزیر پیشین قطر در توئیتی نوشت: «انتظار درگیری و جنگ فراگیر نمی‌­رود، همچنین انتظار نمی‌­رود که ایرانی‌­ها پاسخ شتابزده دهند».

بن جاسم در ادامه افزود: «بر اساس تجربه‌­ای که از ایرانی‌­ها دارم، آنها معمولا منتظر می‌­مانند و به دنبال پاسخی می‌­گردند که دستاوردهای جدیدی برای استراتژی‌شان داشته باشد».

نخست‌وزیر پیشین قطر گفت: «ایرانی­‌ها باهوش‌­تر از آن هستند که بتوان با آنها گفت‌وگو کرد، آنها در تصمیم‌­گیری­‌های خود عجله نمی­‌کنند».

وی نسبت به تصمیم‌گیری کشورهای عربی که معمولا شتابزده عمل می‌­کنند و حتی اگر این تصمیم به ضرر آنها تمام شود،‌ برایشان مهم نیست، ابراز نگرانی کرد.

بن جاسم گفت: «امکان دارد که ما به زودی خبری درباره نشست عربی در سایه تحولات جاری بشنویم. از همین حالا می‌توانم بیانیه‌­ای را که در این نشست صادر خواهد شد، ‌حدس بزنم اما من از جوامع و سران آنها می‌­پرسم که چه خواهید کرد؟!».

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند