کدخبر: ۳۲۰۳۴۵ لینک کوتاه

نامه دادستان کل کشور به وزیر خارجه در مورد پیگیری ترور سردار سلیمانی

دادستان کل کشور ترور و به شهادت رساندن شهید سپهبد قاسم سلیمانی را قابل تعقیب دانست و گفت: به وزیر خارجه نامه دادیم ‌تا ترور شهید سلیمانی از نظر حقوق بین‌الملل پیگیری شود‌.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه آئین معارفه دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ترور و به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی به لحاظ حقوقی و بین المللی یک عمل جنایتکارانه و قابل تعقیب بوده و ما در راستای وظایف و تکالیف حقوقی که داریم نامه‌ای را برای وزیر محترم امور خارجه ارسال کرده‌ایم.

وی هدف از نامه به وزارت امور خارجه را پیگیری ترور و به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی به لحاظ حقوقی در سطح بین المللی عنوان کرد و افزود: ترامپ قابل تعقیب جزایی  بوده و از لحاظ مقررات بین المللی باید مجازات شود زیرا در خاک کشور دیگری مرتکب جنایت و ترور سردار سلیمانی شده است.

منتظری با اشاره به اینکه سپهبد سلیمانی با دعوت ‌دولت عراق ‌وارد آن کشور شده بود، ادامه داد: شهید سلیمانی در بغداد به شهادت رسید و امیدواریم این مسئله طبق قوانین بین‌المللی نیز پیگیری شود.

وی می‌گوید: از دستگاه‌های مدعی حقوق بشر در سطح بین‌الملل هیچ انتظاری نداریم که بتوانند و بخواهند این امر را انجام دهند اما ما به وظیفه خود در این زمینه عمل می‌کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند