کدخبر: ۳۲۰۵۱۰ لینک کوتاه

در روزنامه ال‌پاییس مطرح شد؛

انتقادات صریح سولانا از اقدام ترامپ در ترور سردار سلیمانی

اقتصادنیوز؛ خاویر سولانا مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا با نگارش مقاله‌ای در روزنامه پرتیراژ ال‌پاییس اسپانیا، اقدام دونالد ترامپ در ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی را تحریک آمیز، نسنجید و ناشی از دید بسته وی خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «خاویر سولانا» مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه در مقاله ای که صبح امروز (جمعه) در روزنامه ال پاییس معروفترین روزنامه اسپانیا به چاپ رسید، با عنوان «ترامپ برلبه پرتگاه ایران» نوشت: ترامپ با ناآگاهی خود نشان داد که اهداف مشخصی را دنبال نمی کند و فاقد استراتژی معین در خاورمیانه بوده و این منطقه حساس را به سمت یک فاجعه به پیش می برد.

سولانا در این مقاله می افزاید: قتل ژنرال سلیمانی حرکتی تحریک آمیز، بی پروا و برخاسته از دیدی بسته بود. آمریکا با انجام اقدامی نسنجیده، سابقه خطرناکی از خود بر جای می گذارد که دشمنان این کشور نیز این توان را دارند که مشابه اینگونه عملیات را انجام دهند.

سولانا همچنین عنوان کرده است: پس از حمله به (سردار) سلیمانی نیز آمریکا مکررا ایران را به تخریب اماکن فرهنگی تهدید کرد که آشکارا این اقدام،  یک جنایت جنگی به حساب می آید.

وی می افزاید: بعید نیست که ترامپ به حضور آمریکا در عراق پایان داده و نیروهای خود را از در عقب خارج کند.

شایان ذکر است که این روزنامه در این مقاله یک صفحه ای خود، کاریکاتوری از ترامپ در قیافه ناپلئون ولی با کلاهی کاغذی بر سر ترسیم کرده است.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند