کدخبر: ۳۲۰۶۳۸ لینک کوتاه

ایمن‌ترین خودروهای ۲۰۱۹ +تصاویر

اقتصاد نیوز:در سال ۲۰۱۹ یورو انکپ ۵۵ مدل از خودروسازان مختلف را آزمایش کرده که از بین آن‌ها ۴۱ خودرو بالاترین رتبه‌های ایمنی را کسب کرده‌اند؛ اما ایمن‌ترین خودروهای این سال کدامند؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از پدال، در سگمنت ساب‌کامپکت یا سوپرمینی، متخصصان یورو انکپ رنو کلیو و آئودی A1 را به‌عنوان ایمن‌ترین‌ها انتخاب کرده‌اند درحالی‌که مدال نقرهٔ این کلاس هم به فورد پوما رسیده است. در کلاس خودروهای خانوادگی کوچک، عنوان ایمن‌ترین خودرو به مرسدس بنز CLA رسیده و مزدا سه در جایگاه دوم قرار گرفته است.

عنوان ایمن‌ترین خودرو در کلاس خودروهای بزرگ خانوادگی اما به‌طور مشترک به تسلا مدل 3 و ب‌ام‌و سری 3 رسیده زیرا نمرات کلی این دو ماشین برابر بوده است. البته در آزمایش‌های یورو انکپ ب‌ام‌و در حفاظت از عابرین پیاده بهتر عمل کرده و تسلا در سیستم‌های کمک راننده برتری داشته است. اشکودا اکتاویا هم در این بخش سوم شده است. ایمن‌ترین خودرو در کلاس خودروهای آفرود بزرگ هم یک ماشین الکتریکی یعنی تسلا مدل X بوده است و پس از آن سئات تاراکو که پلت‌فرم مشترکی با فولکس‌واگن تیگوآن و اشکودا کودیاک دارد، در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

در بخش خودروهای آفرود کوچک، جایزهٔ ایمن‌ترین ماشین به سوبارو فورستر تعلق گرفته و مدال نقره بین فولکس‌واگن T-Cross و مزدا CX-30 تقسیم شده است؛ و در آخر، در بخش خودروهای هیبریدی و الکتریکی دو تسلا برای پیروزی باهم رقابت کرده‌اند که در نهایت جایگاه اول به مدل 3 و جایگاه دوم به مدل X رسیده است. به گفتهٔ یوروانکپ، برای انتخاب ایمن‌ترین خودروها، مجموع نمرات خودروها در چهار بخش ارزیابی شامل محافظت از بزرگسالان، محافظت از کودکان، محافظت از عابرین پیاده و سیستم‌های کمک‌راننده محاسبه شده است. همچنین در این آزمایش‌ها فقط به سیستم‌های ایمنی استاندارد امتیاز داده شده و سیستم‌های سفارشی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند.

ایمن‌ترین خودروهای 2019 یورو انکپ

کلاس

مقام اول

مقام دوم

سوپرمینی آئودی A1 و رنو کلیو فورد پوما
خودروی خانوادگی کوچک مرسدس بنز CLA مزدا 3
خودروی خانوادگی بزرگ تسلا مدل 3 و ب‌ام‌و سری 3 اشکودا اکتاویا
خودروی آفرود بزرگ تسلا مدل X سئات تاراکو
خودروی آفرود کوچک سوبارو فورستر مزدا CX-30 و فولکس T-Cross
خودروی الکتریکی و هیبریدی تسلا مدل 3 تسلا مدل X

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند