کدخبر: ۳۲۰۶۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شکار پشه‌ها با لیزر هوشمند! +عکس

اقتصاد نیوز:یافتن پشه‌های موذی و کشتن آنها برای انسان‌ها چندان ساده نیست، اما یک ابزار لیزری هوشمند این کار را ساده می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، بزگیو نام دستگاهی است که مجهز به یک چراغ ال ای دی مادون قرمز، یک دوربین مادون قرمز فوق دقیق و یک ریزپردازنده است. این سیستم با استفاده از الگوریتم‌های دید هوشمند می‌تواند پشه‌ها را از گرد وخاک یا دیگر ذرات عادی معلق در فضا تشخیص دهد و آنها را در صورت توقف یا نشستن بر دیوار هدف‌گذاری کند.

این سیستم  با دقت بالایی تحرکات پشه‌ها را ردگیری می‌کند و حتی در تاریکی نیز می‌تواند به دقت به فعالیت خود ادامه دهد. سیستم یادشده بعد از شناسایی یک پشه در اتاق کاربر را از طریق یک اپلیکیشن از موضوع مطلع می‌کند و فرد می‌تواند با تعقیب مسیر نور لیزری این حشره مزاحم را ببیند و برای کشتن آن اقدام کند.

سازندگان این دستگاه می‌گویند در آینده فناوری به آن اضافه می‌کنند که کشتن پشه بعد از شناسایی آن را به طور خودکار ممکن کند تا دیگر نیازی به مداخله انسان نباشد. نمونه فعلی تنها در ساختمان‌های دربسته قابل استفاده است و پشه‌ها را در فاصله حداکثر هشت متری شناسایی می‌کند. قیمت این محصول که سال آینده به بازار می آید 170 دلار است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند