کدخبر: ۳۲۰۸۰۲ لینک کوتاه

کشف عجیب در مورد دمای طبیعی بدن انسان

​اقتصاد نیوز:تحقیقات محققان دانشگاه استنفورد نشان می دهد متوسط دمای بدن انسان‌ها در آمریکا طی دو قرن اخیر کاهش ملموسی یافته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس ، کنترل تعداد زیادی از متغیرهای سلامت نشان می دهد که متوسط دمای بدن مردم آمریکا طی دو قرن اخیر کاهش یافته است. این رقم در مورد زنان در حدود 0.3 درجه سانتیگراد و در مورد مردان در حدود 0.6 درجه سانتیگراد است.

بر همین اساس دیگر نمی توان دمای بدن انسان ها را به طور متوسط 37 درجه سانتیگراد دانست. این نظریه ابتدا توسط یک پزشک آلمانی به نام کارل رینهولد اگوست واندرلیچ در سال ۱۸۵۱ مطرح شد. از آن زمان این نظریه به طور مداوم مورد پذیرش بوده و شاخصی برای سلامت یا بیماری دانسته شده است.

اما امروزه دمای بدن انسان ها کمتر شده و البته محققان هنوز علت این مساله را به درستی نمی‌دانند. برای جمع آوری اطلاعات در این زمینه دمای بدن نظامیان، اطلاعات ثبت شده در بیمارستان ها و مراکز پزشکی و غیره از سال ۱۸۶۲ تا ۱۹۳۰ بررسی شده و با اطلاعاتی مربوط به دهه ۷۰ میلادی و نیز سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ مقایسه شده است. مجموع افرادی که اطلاعاتشان در این زمینه جمع آوری و بررسی شده ۶۷۷۴۲۳ نفر است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند