کدخبر: ۳۲۱۶۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با رسانه هندی؛

داعش، ترامپ و پامپئو ترور سردارسلیمانی را جشن گرفتند

اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با یک رسانه هندی ضمن مقصر دانستن آمریکا در وضعیت خطرناک منطقه، گفت: فقط داعش، ترامپ و پامپئو از ترور سردار سلیمانی را جشن گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در جریان سفر هفته گذشته به هند با یکی از رسانه‌های این کشور درباره تنش‌ها در منطقه غرب آسیا در نتیجه اقدامات غیر قانونی آمریکا در منطقه از قبیل حمله تروریستی منجر به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت‌وگو کرد.

ظریف عصر سه‌شنبه ۲۴ دی ماه برای شرکت در نشست گفتگوهای رایسینا راهی دهلی‌نو شد و ضمن شرکت در این نشست و دیدار با نخست‌وزیر و وزیر خارجه هند، با برخی مقامات حاضر از جمله وزرای خارجه روسیه، استرالیا، دانمارک، استونی، وزیر مشاور در امور خارجی عمان، مشاوران امنیت ملی هند و افغانستان و «جوزپ بورل» مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتگو کرد (جزئیات بیشتر).

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «تایمز ناو» (timesnow)، وزیر خارجه ایران درباره وضعیت در منطقه غرب آسیا بعد از عملیات تروریستی آمریکا علیه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی تاکید کرد، وضعیت در منطقه خطرناکی بود.

وزیر خارجه ایران تصریح کرد، دلیل اصلی وضعیت خطرناک منطقه، مواضع متکبرانه و گستاخانه بوده است.

ظریف با اشاره به حمایت‌های گسترده افکار عمومی کشورهای منطقه از سردار سپهبد شهید سلیمانی گفت: «ایالات متحده باید این را بفهمد که (بعد از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها)، در مناطق مختلف جهان تظاهرات انجام شد از جمله در ۴۳۰ شهر در هند».

وزیر خارجه ایران افزود: «علاوه بر این، تروریست‌هایی از قبیل داعش، ترور سردار سلیمانی را جشن گرفتند».

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در این مصاحبه درباره مواضع هند هم اظهارنظر کرد و از انتظار تهران از دهلی نو برای ایفای نقش مثبت در خصوص تحولات منطقه سخن گفت.

ظریف در نشست سالانه گفت‌وگوهای «رایسینا» در دهلی نو هم درباره این موضوع حرف زده بود و تصریح کرده بود: «فقط داعش، ترامپ و پامپئو از ترور سردار سلیمانی خوشحال شدند».

وزیر خارجه ایران در خصوص تنش‌های منطقه غرب آسیا گفته بود: «تحولات ناراحت‌کننده دو هفته اخیر، بازتابی از مشکل جدی نوع نگرش آمریکا به امور بوده است. آمریکا همه‌ امور را از چشم‌انداز خود و نه از چشم انداز مردم این منطقه می‌بیند»

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند