کدخبر: ۳۲۱۹۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
شیوع یک ویروس ناشناخته جدید مرگبار در چین

شیوع یک ویروس ناشناخته جدید مرگبار در چین

اقتصاد نیوز: به گفته مقامات بهداشتی چین، شیوع یک ویروس ناشناخته جدید به شهرهای بیشتری از چین گسترش یافته و تعداد مبتلایان سه برابر شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ به گفته مقامات بهداشتی چین، شیوع یک ویروس ناشناخته جدید به شهرهای بیشتری از چین گسترش یافته و تعداد مبتلایان سه برابر شده است. با مرگ سومین فرد مبتلا به این ویروس مرموز نگرانی ها در مورد گسترش و شیوع این بیماری افزایش یافته است.

کمیسیون سلامت داکسینگ در پکن اعلام کرد، 2 مورد ابتلا به این ویروس را تایید کرده است. همچنین کمیسیون سلامت استان گواندونگ در جنوب چین نیز یک مورد ابتلا به این بیماری در شهر شنژن را مورد تایید قرار داده است. پیش از این موارد ابتلا به این بیماری مرموز تانها در شهر ووهان چین گزارش شده بود.

کمیسیون سلامت شهر ووهان گفته، در پایان هفته گذشته 136 مورد ابتلا به ذات الریه ناشی از این ویروس تاکنون شناسایی شده، در حالی که قبلا نیز 62 مورد شناسایی شده بود. روز شنبه سومین فرد مبتلا به این بیماری جان خود را از دست داد. بدین ترتیب تعداد مبتلایان به این بیماری در سراسر جهان به بیش از 200 نفر رسیده که چالشی عمده برای مقامات بهداشتی کشورها جهت مهار این ویروس مرگبار است.

در تعطیلات سال نوی چینی که اواخر این هفته آغاز می شود، صدها میلیون گردشگر چینی به نقاط مختلف این کشور و سایر کشورهای جهان سفر خواهند کرد و این می تواند به گسترش بیشتر این بیماری مرموز در کشورهای مختلف کمک کند.

بر اساس گزارشی که توسط امپریال کالج لندن تهیه شده، برآورد شده که تا 12 ژانویه 1723 نفر در شهر ووهان چین به این بیماری مبتلا شده باشند. مقامات بهداشتی چین درباره این گزارش اظهارنظری نکرده اند.

مقامات بهداشتی کشورهای مختلف از جمله آمریکا و بسیاری از کشورهای آسیایی کنترل های سلامت مسافرانی را که از شهر ووهان چین وارد این کشورها می شوند را تشدید کرده اند. تاکنون تنها 2 مورد ابتلا به این بیماری در خارج از چین گزارش شده که یکی در تایلند و دیگری در ژاپن بوده است. این ویروس شباهت زیادی به ویروس سارس دارد که شیوع آن طی سال های 2002 و 2003 میلادی در چین موجب مرگ حدود 800 تن شد. از جمله علائم این بیماری تب و دشواری تنفس است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند