کدخبر: ۳۲۲۶۱۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ: از وکلایم می‌خواهم که فقط صادق باشند و فقط حقیقت را بگویند

اقتصاد نیوز: رئیس جمهور آمریکا در آستانه برگزاری نخستین روز از دفاعیه وکلایش در جریان فرآیند استیضاح خود در سنا گفت که از وکلایش می‌خواهد که "فقط صادق باشند"!

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز تاکید کرد: "کاری که افراد من باید انجام دهند این است که فقط صادق باشند و فقط حقیقت را بگویند!"

او در ادامه ادعا کرد از بابت اینکه ممکن است بدون ارتکاب هیچ جرمی استیضاح شود متاسف است. در هفته‌های اخیر همپیمانان ترامپ چنین دفاعیه‌ای را در قبال وی بارها مطرح کرده‌اند.

ترامپ با اشاره به دموکراتها اظهار کرد:" آنها می گویند لازم نیست عمل رخ داده یک جرم باشد. شاید که نباید عمل رخ داده یک جرم باشد اما شما می‌توانید تصور کنید وقتی جرمی مرتکب نشدید استیضاح شوید؟"

رئیس جمهور آمریکا مدیران دموکراتها برای فرآیند استیضاح خود را متهم به گفتن "دروغهای بسیار زیاد" و "اغراق بسیار زیاد" طی استدلالهای نخستشان در مدت 24 ساعت کرد هر چند که او به موارد خاصی استناد نکرد.

تعداد زیادی از جمهوریخواهان و حتی چند تن از دموکراتها از آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به خاطر استناد به یک گزارش سی‌بی‌اس نیوز درباره تهدید کاخ سفید علیه سناتورهای جمهوریخواه در صورت رای آنها به نفع استیضاح ترامپ در سنا انتقاد کرده و این گزارش را نادرست دانستند.

این درخواست ترامپ از تیم وکلایش برای داشتن "صداقت" در دفاعیه‌هایشان از وی او را با موج جدیدی از انتقادها با توجه به میل همیشگی این رئیس جمهوری آمریکا به طرح اظهارات گمراه‌کننده و دروغ مواجه خواهد کرد. روزنامه واشنگتن پست گزارش کرده که ترامپ در سه سال نخست ریاست جمهوری خود بالغ بر 16241 مورد ادعای دروغ یا گمراه کننده را مطرح کرده است.

همچنین تیم وکلای ترامپ نیز به خاطر طرح ادعاهای نادرست در جریان جلسه بحث درباره اصلاحیه‌های پیشنهادی برای قوانین مربوط به محاکمه برای استیضاح ترامپ با انتقاد مواجه شده‌اند.

تیم وکلای دونالد ترامپ تحت رهبری پت سیپولون، مشاور حقوقی کاخ سفید و جی سکولو، وکیل شخصی ترامپ قرار است امروز (شنبه) در یک نشست مختصر نخستین دفاعیه‌های خود رد در قبال ترامپ داشته باشند. این وکلا روز دوشنبه آینده استدلالهایشان را از سر خواهند گرفت.


 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند