کدخبر: ۳۲۲۷۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
افشای گام جدید آمریکا علیه حاکمیت عراق

افشای گام جدید آمریکا علیه حاکمیت عراق

اقتصادنیوز: برخی منابع در ائتلاف پارلمانی الفتح به رهبری هادی العامری از احتمال مشخص شدن تکلیف جانشین عادل عبدالمهدی تا ساعات آینده خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، برخی منابع در ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری تاکید کردند: موضوع معرفی نخست وزیر امشب یا فردا صبح تعیین تکلیف خواهد شد.

خبر دیگر اینکه تولیت آستان قدس حسینی(ع) در کربلای معلی خبرهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر اقدام این آستان در برپایی خمیه هایی در میدان های تظاهرات را تکذیب کرد.

خبر دیگر اینکه روزنامه سعودی الشرق الاوسط از انجام گفتگوهایی بین آمریکا و مقامات اقلیم کردستان خبر داده است که براساس آن آمریکا پایگاه های نظامی  خود را در اقلیم ایجاد می کند و تعداد نیروهای نظامی اش را به 200 نفر افزایش می دهد.

شبکه الحره آمریکا پس از حوادث امروز صبح در میدان التحریر بغداد و اقدام طرفداران صدر در برچیدن چادرهای خود از این مکان در راستای حفظ وحدت و ثبات در تیتر توهین‌آمیزی با عنوان «انحلال تحصن و اعتراضات پس از خیانت صدر» به رهبر جریان صدر حمله کرد و خشم خود را از بازگشت قریب الوقوع آرامش به میدان التحریر ابراز کرد.

خبر دیگر اینکه کریم علیوی، عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در سخنانی اعلام کرد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در حالی فعالیت خود در عراق را از سر گرفته است که در این خصوص به دولت عراق اطلاعی نداده و موافقت آن را کسب نکرده است. وی خاطر نشان کرد که اولین اقدام آمریکا استقرار سامانه های پاتریوت است، امری که نشان می دهد آمریکا قصد دارد عراق به صحنه جنگ و تصفیه حساب تبدیل کند.

خبر دیگر از عراق اینکه برهم صالح رئیس جمهور عراق در واتیکان با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان دیدار کرد، پاپ در این دیدار به برهم صالح گفت: حل بحران هایی که منطقه از آن رنج می برد از طریق گفتگو و تفاهم به وجود می آید، باید از ثبات، همزیستی مسالمت آمیز و اعتدال در عراق حمایت شود.

 

این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند