کدخبر: ۳۲۲۷۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حزب الله لبنان: آمریکا مسبب مشکلات مردم خاورمیانه است

حزب الله لبنان: آمریکا مسبب مشکلات مردم خاورمیانه است

اقتصادنیوز: شیخ «نعیم قاسم» قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان شنبه شب گفت: بدون تردید آمریکا مسبب بحران ها ، مصیبت ها و مشکلات ملت های منطقه خاورمیانه در زمان حاضر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وی در یک گردهمایی در شهر بعلبک در شرق لبنان افزود: اکنون کشورهای جهان و منطقه از روسیه و چین تا عراق و ونزوئلا با آمریکا مشکل دارند زیرا مقام های واشنگتن در هیچ کشوری وارد نشدند جز این که آن را خراب کردند، نفت آن را دزدیدند و اقتصادش را به شکست کشاندند.

شیخ نعیم قاسم گفت: وجود غده سرطانی رژیم صهیونیستی و توطئه های آن در این منطقه بخاطر حمایت های کورکورانه آمریکا از  این رژیم است.

وی به راهپیمایی میلیونی مردم ایران در ماه گذشته و مردم عراق در جمعه گذشته اشاره و تاکید کرد: این راهپیمایی ضد آمریکا به برکت خون شهیدان حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده بسیج مردمی عراق صورت گرفته است که به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری این کشور در سیزدهم دی ماه در بغداد به شهادت رسیدند.

قاسم خاطرنشان کرد: ملت عراق دیروز بار دیگر با حضور و موضع گیری آشکار خود اشغالگری آمریکا را رد و بر تمامیت سرزمینی، حق حاکمیت و وحدت ملی خویش تاکید کرد.

وی گفت: همه قشرهای مردم عراق در رویارویی با اشغالگری آمریکا در یک صف هستند و روز جمعه نشان دادند که نمی خواهند مقام های کاخ سفید سرنوشت آنان را رقم بزند.

قایم مقام دبیرکل حزب الله افزود: آمریکا در سال ۲۰۰۶ میلادی از طریق رژیم اسراییل جنگ سی و سه روزه را علیه لبنان تحمیل کرد اما شکست خورد. سپس در سوریه گروه ترویستی داعش و جریان تکفیری را فعال کرد باز هم طرح و برنامه اش به شکست انجامید.

قاسم اضافه کرد: آمریکا در منطقه ناتوان شده و ایران پهپادش را سرنگون و پایگاه نظامی اش را در عین الاسد موشک باران می کند اما قادر به واکنش نیست زیرا می داند در صورت واکنش، باز با اقدام ایرانی ها مواجه می شود.

وی با اشاره به تشکیل دولت جدید در لبنان گفت: این، دولت همه ی گروه ها، احزاب و قشرهای مردم لبنان است و باید به آن رای اعتماد و فرصت داد و نخست وزیر و اعضای کابینه اش را کمک کرد تا برای حل بحران اقتصادی و مالی و بانکی، راه چاره پیدا کنند.

قاسم تاکید کرد: حزب الله با راه بندان و رفتار خشونت آمیز و اَعمال تخریبی و آسیب رساندن به اموال و دارایی‌های مردم از سوی عده‌ای از معترضان، مخالف و با  تظاهرات و تجمع مسالمت آمیز آنان موافق است زیرا خشونت ورزی و تخریب مراکز دولتی وخصوصی، بحران اقتصادی در کشور را تشدید می‌کند.

در صدمین روز جنبش اعتراضی مردم لبنان ده ها تن از جوانان معترض شنبه شب با شعار «رای اعتماد به دولت جدید ندهید» در میدان های ریاض الصلح ، الشهدا و النجمه نزدیک ساختمان مجلس  و نخست وزیری در مرکز بیروت  تجمع و با سردادن شعارهای ضد حکومتی با نیروهای پلیس و ضد شورش لبنان درگیر شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند