کدخبر: ۳۲۲۸۲۸ لینک کوتاه

نگرانی از امنیت خودروی تسلا

اقتصاد نیوز:مشکلات امنیتی قابلیت رانندگی خودکار خودروی تسلا موجب نگرانی‌های بسیاری شده و حتی یک سناتور آمریکایی خواستار حل این مشکل شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، بعد از اظهار نگرانی متخصصان فنی در آمریکا، حالا سیاستمداران آمریکایی نیز به تسلا در مورد ضرورت حل مشکلات فنی قابلیت رانندگی خودکار تولیدات تسلا هشدار داده‌اند.

در آخرین تحول از این دست، سناتور اد مارکی، خواستار تغییراتی در قابلیت رانندگی خودکار تولیدات تسلا شده و حتی از این شرکت خواسته تا نام این خدمات را تغییر دهد. علت آن است که از این طریق کاربران به قابلیت رانندگی خودران به طور کامل و ایمن دسترسی ندارند و خود باید کماکان جاده را زیر نظر داشته باشند.

سناتور اد مارکی از تسلا خواسته است تا یک سیستم کنترل و نظارت پشتیبان برای سیستم رانندگی خودکار خود در نظر بگیرد و از این طریق بر عملکرد فرمان و چرخ‌های خودروهای تسلا نظارت بیشتری داشته باشد. وی اظهار امیدواری کرده از این طریق امکان تصادف ناخواسته خودروهای تسلا در زمان فعال کردن قابلیت رانندگی خودکار کاهش یابد. تسلا در این زمینه هنوز واکنشی از خود نشان نداده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند