کدخبر: ۳۲۳۱۷۲ لینک کوتاه

سهم بالای ایرانی ها از فالوور های رونالدو + یک مورد عجیب

اقتصاد نیوز:مهاجم پرتغالی یوونتوس بالاترین دستمزد را از شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد و تعداد فالوور های او بسیار زیاد است اما جالب این است که بیش از یک چهارم (۲۵.۱ درصد) از دنبال کنندگان CR۷ جعلی هستند!

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از طرفداری، روز چهارشنبه حساب اینستاگرام کریستیانو رونالدو 200 میلیونی شدن خود را جشن گرفت تا به اولین نمونه در نوع خودش باشد که به این رقم بزرگ می‌رسد.

شما در حال خواندن گزارش Sun هستید: اما می‌دانیم که تمامی حساب‌های موجود در اینستاگرام متعلق به افراد حقیقی نیست و بسیاری از آن‌ها جعلی یا به اصطلاح فیک هستند. تحقیقی در رابطه با حساب اینستاگرام رونالدو نشان می‌دهد بالغ بر 50 میلیون نفر از دنبال کنندگان او حساب‌هایی از همین نوع هستند. همچنین مشخص شد 18.7 درصد از حساب‌هایی که او را دنبال می‌کنند مشکوک هستند و 6.4 درصد از دنبال کننده‌های او حساب‌های انبوه هستند. 

توزیع جمعیتی دنبال کنندگان کریستیانو رونالدو در اینستاگرام

افراد واقعی (72.8٪)

افراد تاثیر گذار (2.1٪)

دنبال کننده‌های انبوه (6.4٪)

حساب‌های مشکوک (18.7٪)

در توضیح «دنبال کننده‌های انبوه» سایت HypeAuditor که آنالیز حساب اینستاگرام و یوتیوب شخصیت‌های تاثیر گذار را انجام می‌دهد، می‌گوید:

 این دسته از حساب‌ها، حساب‌هایی هستند که بیش از 1500 حساب را دنبال کرده‌اند و از ابزارهای خودکار برای دنبال کردن یا لغو دنبال کردن حساب‌ها استفاده می‌کنند. این حساب‌ها، اصلا پست‌ها و مطالب ارسالی افراد تاثیر گذار را نمی‌بینند.

و عنوان «حساب‌‌های مشکوک» هم به حساب‌هایی اطلاق می‌شود که یا ربات هستند و یا از سرویس‌های خاصی برای لایک و کامنت استفاده می‌کنند. افرادی که دنبال کننده جعلی خریداری می‌کنند هم در همین دسته قرار می‌گیرند. 

بدین ترتیب 25.1 حساب‌های دنبال کننده رونالدو طبیعی نیستند که این رقم 50.2 میلیون از دنبال کننده‌های او را در بر می‌گیرد. البته این گزارش جذاب به همین جا ختم نمی‌شود. طبق بررسی‌های صورت گرفته، کمتر از نیمی (49 درصد) از دنبال کننده‌های CR7 به ورزش علاقه دارند و بیشتر آن‌ها حوزه‌هایی مثل موسیقی و یا حتی زیبایی و دنیای مد را ترجیح می‌دهند. همچنین 72 درصد از دنبال کننده‌های رونالدو مرد و فقط 28 درصد از آن‌ها زن هستند. بیشترین دنبال کننده‌های او از کشور هندوستان هستند؛ هندی‌ها با فاصله زیاد و 15 درصدی نسبت به کشور دوم یعنی ایران، در صدر این لیست قرار دارند. تنها 3 درصد دنبال کننده‌های فعلی او، از مادرید هستند؛ شهری که طی سال‌های 2009 تا 2018 در آن خوش درخشید. 

44 درصد از دنبال کننده‌های او انگلیسی زبان هستند. پس از آن‌ها، عرب زبان‌ها و فارسی زبان‌ها به طور مشترک در جایگاه دوم قرار می‌گیرند که هر کدام 9 درصد از دنبال کننده‌های رونالدو را تشکیل می‌دهند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند