محدودیت جدید شرکت اپل برای کاربران ایرانی

کدخبر: 323291
اقتصاد نیوز:شرکت فن آوری اپل اخیرا از اقدامات محدودتر کردن استفاده برنامه تاکسی اینترنتی اپل در ایران خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، شرکت اپل اعلام کرد که با ممنوعیت برنامه رادیویی رادیک می‌خواهد دسترسی کاربران سیستم عامل آی او اس ایران به برنامه اسنپ را قطع کند.

براساس بیانیه شرکت فن آوری اپل، برنامه رادیویی رادیک از اپل استور ایرانیان خارج می‌شود، زیرا کاربران ایرانی از طریق آن توانسته بودند تحریم‌های سابق آمریکا برای عدم دسترسی به برنامه اسنپ را دور بزنند.

شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ برای دور زدن تحریم‌های اپل، اپلیکیشن خود را به‌عنوان یک اپلیکیشن رادیویی به‌نام رادیک رادیو، در دسته‌بندی سرگرمی اپ استور ثبت کرده بود و با نصب و بازکردن این اپلیکیشن با آی‌پی ایران، همان اپلیکیشن اسنپ باز شده و امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران آی او اس مهیا میشد.

البته این اپلیکیشن تنها از طریق آی‌پی ایران در دسترس است و اگر آن را در صورت روشن بودن ابزار‌های تغییردهنده‌ی آی‌پی باز کنید، صفحه‌ی سبزرنگی با نام اسنپ در میان آن باز شده و وارد اپلیکیشن نمی‌شوید.

از سال‌های گذشته به‌دلیل تحریم‌های آمریکا، انتشار اپلیکیشن‌های ایرانی که پرداخت درون‌برنامه‌ای بااتصال به درگاه‌های مختلف بانکی ایران را داشته است، دچار محدودیت شد. بسیاری از کسب‌وکار‌های داخلی که نیاز به پرداخت داشتند از انتشار اپلیکیشن در اپ استور بازمانده و به سراغ انتشار اپلیکیشن ازطریق پروفایل‌های شرکتی رفتند. اما با افزایش نظارت اپل، آن دسته از پروفایل‌های شرکتی که اپلیکیشن‌های مختلفی را ارائه داده بودند و خط قرمز‌های اپل را رد کرده بودند، مسدود شدند. بعد از این ماجرا شرکت‌ها نسخه‌ی جدیدی از اپلیکیشن‌های خود را در اپ استور ثبت کردند، اما همه‌ی آن‌ها بعد از گذشت مدتی به سرنوشت مشابه دچار شده و بسته شدند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید