کدخبر: ۳۲۳۶۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برنده اف-۳۵ آمریکا و اس-۴۰۰ روسیه کیست؟

یک نشریه چنینی در مقاله ای فاش کرد: اف-۳۵ ممکن است قربانی سامانه روسی اس-۴۰۰ شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، نسخه چینی نشریه سوهو مقاله ای را منتشر کرد که نویسندگان آن اعلام کرند: روسیه عمداً قابلیت های اصلی سیستم های پدافند هوایی اس-۴۰۰ را برای کشف و رهگیری هواپیماهای نامرئی پنهان می کند؛ این موضوع ویژگی های منحصر به فرد جنگنده بمب افکن آمریکایی اف- 35 را زیر سوال برده است.

نشریه سوهو به نقل از سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در این باره اعلام کرد که حداقل 6 جنگنده اف-۳۵ پس از حملات موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی تروریست های آمریکائی در عراق در واکنش به ترور سردار سلیمانی در نزدیکی مرز ایران مشاهده شده اند. وی درباره چگونگی موفق شدن به کشف این جنگنده های نامرئی چیزی نگفت؛ اما استفاده از رادارهای سامانه دفاعی اس-۴۰۰ روسی مستقر در سوریه باید به عنوان واقعی ترین توضیح برای این پدیده شناخته شود.

به گزارش این نشریه، رادار سامانه دفاعی اس-۴۰۰ با توجه به ویژگی های فاش شده آن قادر به شناسایی هواپیمای بزرگ نسل چهارم در فاصله بیش از 600 کیلومتری نیست و اس 400 که به سوریه منتقل شده در فاصله 700 کیلومتری از ایران قرار دارد.

نویسندگان این نشریه اطمینان دارند که روسیه مشخصات واقعی اس-۴۰۰ را فاش نمی کند؛ یعنی در اینجا ما نه تنها در مورد حداکثر مسافت تشخیصی رادار صحبت می کنیم، بلکه در خصوص توانایی منحصر به فرد این سامانه در ردیابی اشیاء موجود در هوا با سطح مقطع راداری بسیار کوچک که هواپیماهای نامرئی هستند صحبت می کنیم. این موضوع می تواند جنگنده های اف-۳۵ آمریکایی را به قربانیانی برای پدافند هوایی اس-۴۰۰ روسی تبدیل کند.

این مطلب برایم مفید است
144 نفر این پست را پسندیده اند