کدخبر: ۳۲۳۸۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نقش برخی دولتمردان در جدایی «کی روش» !

اقتصاد نیوز:عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ضمن اعلام آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی، از دست دادن کارلوس کی‌روش را اشتباهی استراتژیک دانست.

به گزارش اقتصاد نیوز، محمود اسلامیان به خبرگزاری مهر گفت:«کی روش بهترین مربی خارجی ایران بود. اگر می گذاشتند این مربی را حفظ می کردیم، الان این مشکلات نبود. یک عده از دولتمردان فشار آوردند و این بازی را راه انداختند که کی روش برود. حتی اگر ۶ ماه پول کی روش را دیر می دادیم قبول می کرد. دو، سه مربی خارجی به خاطر تحریم ها از ایران فرار کردند ولی کی روش موقعی که تحریم می شدیم می ایستاد و از ورزش و کشور ایران دفاع می کرد. کی روش می دانست که این حرفها برایش تبعات دارد و ممکن بود از سوی عربستان، رژیم صهیونیستی و آمریکا دچار مشکل شود ولی آنقدر مرد بود که سر این قضایا می ایستاد و بیانیه می داد. ببینید با این آدم موفق چه کار کردند.»

چرا فدراسیون فوتبال زیر بار فشار قطع همکاری با کی روش رفت و همان موقع این فشارها را رسانه ای نکرد؟ اسلامیان در جواب این سئوال نیز گفت:«وقتی فشار از حد می گذرد، کار سخت می شود. این یک اشتباه استراتژیک بود که رخ داد. خیلی از داخلی ها هم در این اتفاق بی تاثیر نبودند. کی روش دلش با این کشور (ایران) بود و به ما خدمت کرد. او با هر شرایطی می ساخت. زمانی که مهدی تاج سکته کرده بود و من با کی روش برای حضورش در جام ملت های آسیا مذاکره کردم، پیشنهادمان ۶ ماهه بود. تصور کنید کی روش در آن سطح با پیشنهاد ۶ ماهه مواجه شد ولی در نهایت راضی شد و ایران را رها نکرد. او همه جوره با ما راه می آمد بخصوص در بحث مقابله با تحریم ها که خیلی از ایران حمایت کرد»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند