کدخبر: ۳۲۳۹۲۶ لینک کوتاه

عضو اتاق ایران و کانادا:

ورود دولت به عرصه بیتکوین خطرناک است

اقتصادنیوز :عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و کانادا معتقد است در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی در صورتی که بخش خصوصی محوریت داشته باشد می‌توان به بسیاری از اهداف کشور دست یافت و ورود دولت باید به این بخش‌ها حساب‌شده باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ایرج حسابی امروز در نشست خبری کنفرانس ملی بهبود و بازسازی سازمان و کسب و کار ایران اظهار کرد: ما در سال‌های گذشته در رابطه با کانادا دستاوردهای مثبتی داشته‌ایم و هر جا بخش خصوصی واقعی ورود کرده همکاری‌های مشترک قدرتمندی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته وقتی کانادا قصد داشت سفیر جدید به ایران معرفی کند نظر بخش خصوصی را در این زمینه جویا می‌شد تا شرایط برای همکاری‌های مشترک فراهم شود اما متاسفانه برخی اقدامات به این روابط ضربه زد که باید تلاش کنیم برای بهبود و بازسازی دوباره آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و کانادا با بیان اینکه انتقاد از دولت باید با هدف برطرف کردن اشکالات و بهبود ساختارها باشد، بیان کرد: کنفرانس پیش‌رو با این هدف فعال خواهد شد که بتواند ارتباط میان دانشگاه و صنعت و اقتصاد را بهبود بخشد. ما اگر تنها می‌توانستیم در این حوزه اقدامات گسترده‌ای داشته باشیم دستیابی به بسیاری از اهداف اقتصادی تسهیل می‌شد.

حسابی اضافه کرد: ورود دولت به بخش‌های مختلف اقتصاد باید حساب شده باشد زیرا در غیر این صورت اثرات منفی آن از اثرات مثبتش بیشتر خواهد بود. برای مثال امروز یکی از حوزه‌های مطرح شده درباره ورود دولت حوزه ارزهای دیجیتال یا بیتکوین است.

وی ادامه داد: اگر ورود دولت به این حوزه حساب شده باشد می‌توان از مزیت‌های آن بهره گرفت اما در غیر این صورت احتمالا مشکلاتی جدید به وجود می‌آورد و برای ما خطرناک خواهد بود. 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند