کدخبر: ۳۲۴۱۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نماینده ولی فقیه: برخی وعده‌های رئیس جمهور پس از 6 سال محقق نشد

نماینده ولی فقیه: برخی وعده‌های رئیس جمهور پس از ۶ سال محقق نشد

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: رئیس جمهور در دو سفرش به گلستان وعده‌هایی داد که ۶ سال از آن گذشته و برخی از آنها عملی نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی امشب در شورای اداری استان گلستان که با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: انقلابی در کشورمان اتفاق افتاد که در تاریخ زندگی بشر بی‌سابقه بود، انقلابی که بنیانگذار آن امام خمینی (ره) بودند ریشه در منطق و فرهنگ قرآنی داشته و هیچ عامل دیگری در آن تاثیر نداشت.

وی افزود: ریشه نهضت ما و انقلاب اسلامی ما قرآن است و ادامه نهضت جریانات اسلامی از زمان‌های بسیار دور است و به همین دلیل علما و روحانیون عالم اسلام به استناد آیات قرآن در مقابل زورگویی و سلطه بیگانگان ایستادند.

نورمفیدی تصریح کرد: انقلاب مقدس اسلامی پاک‌ترین انقلاب است و امیدواریم خداوند متعال این انقلاب را حفظ کند.

وی ادامه داد: مستکبران در طول تاریخ از بین رفتند اما راه و مکتب انبیاء همچنان باقی است و باقی خواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به حادثه سیل ابتدای سال گفت: این سیل خسارات زیادی به کشور وارد کرد و دولت هم انصافاً وارد خدمت به مردم شد و این خدمات همچنان ادامه دارد.

نورمفیدی افزود: رئیس جمهور در دو سفرش به گلستان وعده‌هایی داد که 6 سال از آن گذشته و برخی از آنها عملی نشده است.

وی تصریح کرد: یکی از وعده‌های سفر اول رئیس جمهور پروژه جزیره آشوراده بود که چوب لای چرخ گذاشتن‌های زیادی داشت و هنوز به سرانجام نرسیده است

نورمفیدی ادامه داد: خلیج گرگان در حال خشک شدن است و راه ارتباط این خلیج با دریا کاملا قطع شده است، خلیج گرگان با دو کانال به دریا مرتبط بوده اما همین قطع رابطه باعث شده خلیج گرگان بی آب شود.

وی اضافه کرد: امسال هزاران پرنده در خلیج گرگان از بین رفته‌اند و اگر خلیج گرگان مشکل پیدا کند برای تمام استان مشکل ساز خواهد شد.

نمایتده ولی فقیه در گلستان با اشاره به پروژه زهکشی استان که از دیگر وعده‌های رئیس جمهور بود، اظهار داشت: از مجموع 280 هزار هکتار زهکشی اراضی استان تاکنون 30 هزار هکتار زهکشی شده است، این وعده به اتمام نرسیده است و انتظار داریم تا پایان دولت عملی شود.

نورمفیدی افزود: زهکشی در اقتصاد استان موثر خواهد بود، کشاورزان در صورت زهکشی محصول بیشتری تولید خواهتد کرد که در توسعه استان تاثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: هزار میلیارد تومان اعتبار برای زهکشی در نظر گرفته شده که 100 میلیارد تومان آن تامین شده و انتظار داریم هر چه زودتر انجام شود.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: گلستان با تمام خسارات و فشارها استان آرامی است و بسیاری از مسئولان کشور به آن اذعان دارند و باید از مردم گلستان به دلیل این خوبی‌ها تشکر شود.

وی یادآور شد: روسای جمهور ایران، ترکمنستان و قزاقستان راه آهن آسیای میانه به اینچه برون را افتتاح کردند اما اتفاق چشمگیری نبود که موجب تحول استان شود و اگر به شاهرود و سپس به بافق و بندرعباس متصل شود تحول ایجاد خواهد کرد.

نورمفیدی با اشاره به پروژه پرورش میگو در گمیشان، بیان داشت: در فاز اول چهار هزار هکتار ایجاد شد و فاز دوم 6 هزار هکتار است و می‌تواند با صادرات این محصول موجب تحول در استان شود.

به گفته وی، باید از زحمات دولت تشکر کنیم اما امیدواریم در این دولت یک کار بزرگ تحول ساز که موجب توسعه اقتصادی، تولید ثروت و رفع بیکاری در گلستان شود اتفاق بیفتد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند