کدخبر: ۳۲۵۱۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سهیلا جلودارزاده:

اگر یکی دو دوره دیگر رای دهیم رئیس جمهوری از جامعه کارگری خواهیم داشت!

نماینده مردم تهران گفت: اگر یکی دو دوره دیگر تلاش کنیم انشالله تا یکی دو دوره دیگر وزرا و رئیس جمهور را از خود جامعه کارگری خواهیم داشت که درد کسانی را که از نداشتن رنج‌ می‌بزند به قول امام درک کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار ایلنا، سهیلا جلودارزاده در مراسمی که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر در دانشکده علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد، گفت: از اینکه در شب میلاد فاطمه زهرا(س) در خدمت شما هستم خوشحالم و از اینکه خانواده کارگری کشور را در این شب خوشحال می‌بینیم خدا را شاکرم چراکه آنچه باعث ماندگاری این سرزمین شده همین روحیه خوب مردم است و تا این روحیه در بین ایرانیان است. خدارا شکر می‌کنیم که این سرزمین زنده و پاینده خواهد ماند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: این سرزمین چنگیز مغل و محمود افغان را به خود دیده و تجاوز کشورهای غربی را تجربه کرده است و همیشه پیروز و سربلند از این رزم‌ها بیرون آمده و بازهم آتش عشق خدا در این سرزمین شعله‌ور مانده‌است.

جلودارزده با اشاره به مشکلاتی که کشور امروز با آن روبرو است به دو مشکل اساسی اشاره کرد و گفت: یک مشکل در داخل کشور و یک مشکل در خارج از مرزهای کشور وجود دارد. یکی از مشکلاتی که به هموطنان ما در داخل و خارج بازمی‌گردد این است که برخی در داخل و یا خارج این سرزمین را برای خود، گروه، سازمان و تفکر خود می‌خواهند اما ما عادت کرده‌ایم و می‌دانیم ایران برای همه ایرانیان است و می‌دانیم بنی‌آدم اعضای یک پیکر است و این شعار ایرانی بالای سردر سازمان ملل نیز نصب شده که نشان می‌دهد این مساله با سرشت ما عجین شده است‌.

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عده‌ای در داخل هستند که ۴هزار میلیارد تومان که با آن می‌شود حقوق چند ماه خانواده‌های ایرانی را تامین کرد را برمی‌دارند و در کانادا کاخ می‌سازند، این نه ایرانی و نه اسلامی است بلکه شیطانی است.

او با تاکید بر اینکه اعضای خانه کارگر شبانه‌روز در حال کار هستند تا عزت خانه کارگر حفظ بماند، اظهار داشت: امروز اگر نگاه کنید خانه کارگر در تمامی کشور شعبه مستقل دارد و در همه کشور دانشکده کار تاسیس کرده است. از امسال تحصیل در مقطع فوق دیپلم در این دانشکده‌ها به همت تلاش‌های آقای محجوب رایگان شد و امیدواریم روزی بتوانیم تا مقطع دکترا این آموزش‌ها را برای خانواده کارگری رایگان کنیم.

جلودارزاده گفت: در انگلیس وقتی حزب کارگر حاکم می‌شود، سال‌ها نخست وزیر را تعیین می‌کند چراکه هر جامعه‌ای برای پایدار ماندن باید حق را به حق دار بدهد و آن کسانی هستند که در جامعه کار می‌کنند، نه آنهایی که کارشان از جنس فساد و دزدی است و چندهزار میلیارد پول مردم را برمی‌دارند، آنها در آن دنیا چگونه می‌خواهند جواب دهند؛ به کارگرانی که یک سوم حقوق ماهانه خود را به صندوق تامین اجتماعی واریز می‌کنند و بقیه حقوق آنها در این جامعه خرج می‌شود و از آن مالیات کم می‌شود.

او گفت: این حق‌داران حق دارند که مملکت را اداره کنند و آرزو می‌کنیم که تعداد نمایندگان خانه کارگر در مجلس افزایش یابد و تلاش می‌کنیم که نیروهای پرتلاش ما مانند آقای راستگو و خانم دکتر اقبال به مجلس برسند اما توسط شورای نگهبان رد می‌شوند و این برای من جای سوال است که چرا این اتفاق رخ داد؟ شاید چون از هیچ به اینجا رسیدند و می‌دانند چهل سال خدمتگذاری کرده یا اینکه رای می‌آورند، آنها را رد کرده‌اند.

جلودارزاده تصریح کرد: همین‌که تلاش کردید و امروز این تشکیلات برای خود عظمتی شده جای شکر است. خانه کارگر در نقاط مختلف ایران از صفر شروع کرد و به اینجا رسید و باید برای آقای محجوب همیشه دعا کرد چراکه شبانه‌روز در حال زحمت کشیدن است و همه این تلاش‌ها با کمک جوانان و میانسالان در حال انجام است.

او با اشاره به اقدامات خالصانه‌ای که برای برپا ماندن خانه کارگر انجام شده، گفت: همه کسانی که زمانی در خانه کارگر حضور داشتند از وزرای قبلی گرفته تا وکلا در اینجا خالصانه در حال خدمت هستند و عاشقانی‌اند که با امام شروع کردند و شهید بهشتی این امکان را در اختیار آنها گذاشته و مشغول کار هستند.

جلودارزاده ادامه داد: وقتی کارگران هفت تپه حقوق نگرفتند و دست به اعتصاب زدند، آقای محجوب از حقوق آنها دفاع کرد و امروز وقت آن است که کارگران بتوانند در حکومت سهم شایسته خود را داشته باشند.

او با تاکید بر اینکه چرخ اقتصاد کشور با کار کارگران می‌چرخد، افزود: اگر کارخانه‌ای کار می‌کند، پالایشگاهی سرپاست، بیمارستانی اداره می‌شود حاصل زحمات کارگران است و اگر همه چرخ‌های درآمدزا و پولساز کشور را شما به راه می‌اندازید، حق شماست که خوب زندگی کنید.

او تاکید کرد: وقتی نماینده واقعی مجلس برای قشر صنعتگر و کشاورز و کارگر است که توانسته به حق دفاع از حقوق خود در جامعه برسد و جامعه اینگونه ساخته خواهد شد و تولید رونق می‌گیرد.

جلودارزاده با اشاره به اینکه نبود نظارت باعث می‌شود حقوق کارگران نادیده گرفته شود با ذکر مثالی گفت: برخی پزشکان اینگونه هستند که به بیمار می‌گویند اگر می‌خواهی در بیمارستان عمل کنی برو ۱۰ سال دیگر بیا و اگر می‌خواهی من عملت کنم، ۴۰ میلیون تومان پول بریز و همین فردا عمل می‌شوی.‌ حالا اگر بیمارستان میلاد را هم از ما می‌گرفتند و زیر مجموعه وزارت بهداشت حساب می‌شد، دیگر نمی‌توانستیم پشت دیوارش را هم ببینیم، کمااینکه در این چهار سال همه تلاش خود را کردند و هم خواستند سازمان تامین اجتماعی را به وزارت بهداشت و درمان ببرند و هم تلاش کردند شرکت‌های شستا را که کشتی، پالایشگاه و هتل‌های مختلف دارد را از تامین اجتماعی ببرند. اینها را می‌گویم که بدانید چرا ما در انتخابات شرکت کردیم و چرا شما باید شرکت کنید. ما برای داغ کردن تنور کسانی که دزدی می‌کنند نیامدیم و تا آخرین لحظه نیز برای دفاع از حقوق صنفی و ملی کارگران خار در چشم خواهیم ماند.

او ادامه داد: امام سجاد(ع) بعد از کربلا که همه شهید شدند نیامد که بگوید من می‌روم، بلکه نشست و رساله حقوق نوشت و حق فرزند و حکومت و همسر را مشخص کرد. بروید و بخوانید حقوق اسلامی شما چیست. حقوق اسلامی این نیست که در قم چند دختر می‌خواستند مسابقه دوچرخه سواری اجرا کنند و آنرا به هم زنند و این حق را ضایع می‌کنند.

جلودارزاده به مساله جداسازی زنان و مردان در دانشگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: یک زمانی گفتند بین زنان و مردان در دانشگاه دیوار بگذارید و امام شبانه گفتند خرابش کنید و اینها موارد ناحق است.

او تاکید کرد: باید تلاش کنیم که نمایندگانی که به جامعه کارگری خود را وظیفه‌مند می‌دانند به مجلس ورود کنند و باید به کسانی که رای دهید که واقعا نماینده شما باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه باید بدانیم کسی که وارد مجلس می‌شود می‌خواهد برای کارگران چه کار کند، گفت: باید مواظب باشیم و ببینیم کسی که به مجلس می‌آید، می‌خواهد برای کارگران چه کار کند.

جلودارزاده به دستاوردهای فراکسیون کارگری در دوره ای که گذشت اشاره کرد و گفت: توانستیم بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی را پس بگیریم و سرمایه‌های کارگران را که از زمان جنگ مانده است، پس بگیریم. همه فکر می‌کنند نوبت کارگران که می‌رسد جامعه در خطر است و در چهار سال گذشته برنامه ششم تصویب کرد که دولت بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی را حتما پرداخت کند.

وی افزود: در ادامه این اقدامات نگذاشتیم سازمان تامین اجتماعی را وزارت بهداشت و درمان ببرد و همچنین بانک رفاه کارگری را که در شش ماه اخیر روی آن تمرکز شد برای شما باقی ماند. همسان‌سازی حقوق و همچنین تصویب تبدیل قرارداد موقت به استخدام را به سرانجام رساندیم.

وی تاکید کرد: اگر یکی دو دوره دیگر تلاش کنیم انشالله تا یکی دو دوره دیگر وزرا و رئیس جمهور را از خود جامعه کارگری خواهیم داشت که درد کسانی را که از نداشتن رنج‌ می‌بزند به قول امام درک کند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند