کدخبر: ۳۲۵۱۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ویروس کرونا به قاره آفریقا رسید

وزارت بهداشت و مسکن مصر عصر جمعه از شناسایی نخستین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، "الیوم السابع" "خالد مجاهد" مشاور رسانه‌ای و سخنگوی رسمی وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که این وزارت خانه نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا را به کمک یک طرح پیشگیرانه کشف کرده است.

مجاهد با بیان این که فرد مبتلا به این این بیماری ویروسی، شهروندی خارجی است، تصریح کرد: به محض ثبت کرونا در کشورمان، بهداشت جهانی را در جریان قرار داده‌ایم.

سخنگوی وزارت بهداشت مصر افزود: فرد مبتلا به کرونا 14 روز در قرنطینه خواهد بود و هر هشت ساعت به وی دستورات بهداشتی که باید آن را رعایت کند، داده می‌شود.

مصر نخستین کشور آفریقایی است که از ورود نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونای جدید خبر می‌دهد.

در همین حال امارات متحده عربی از بهبود یافتن دو فرد مبتلا به کرونای جدید خبر داد.

براساس آمارها تاکنون 60 هزار و 107 نفر به کرونا مبتلا شدند که 59 هزار و 539 نفرشان در چین هستند. شمار درگذشتگان این بیماری یک‌هزار و 363 نفر اعلام شده و 5 هزار و 576 نفر نیز درمان شده‌اند.

هنگ کنگ روز جمعه اعلام کرد که 3 مورد دیگر از ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و شمار مبتلایان دراین منطقه به 56 نفر رسیده است.

وزارت بهداشت سنگاپور امروز از ابتلای 9 نفر دیگر به این ویروس و رسیدن شمار مبتلایان به 67 نفر خبر داد. 17 نفر از این مبتلایان درمان شده اند.

از کره جنوبی نیز خبر می رسد که در این هفته هیچ مورد جدیدی از بیماری گزارش نشده و شمار مبتلایان همان 28 نفر است که 7 نفرشان درمان شده اند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند