کدخبر: ۳۲۵۴۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادعای جدید خالدبن‌سلمان علیه ایران و حزب‌الله

اقتصادنیوز؛ خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان سعودی ایران و حزب‌الله را به ترور رفیق الحریری متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «خالد بن سلمان » معاون وزیر دفاع سعودی پانزدهمین سالروز ترور «رفیق الحریری» نخست‌وزیر اسبق لبنان در چهارده فوریه را بهانه‌ای قرار داد تا به حزب‌الله و ایران حمله کند.

بر اساس گزارش «النشره»، وی مدعی شد: پانزده سال پیش رفیق الحریری ترور شد. وی رهبری ملی و مصلح بود که مسیر بازسازی و تحقق ثبات در کشورش را دنبال می‌کرد.... شبه‌نظامیان خیانتکار ایرانی که از او و پروژه نهضت ملی‌اش به تنگ آمده بودند، وی را ترور کردند؛ این شبه‌نظامیان تنها فرهنگ ویرانی را می‌شناسند.

خالد بن سلمان ادامه داد، رفیق الحریری رفت اما پروژه ملی وی که در راستای «تحقق ثبات و همزیستی برای مقابله با پروژه‌های شبه‌نظامیان فرقه‌گرا» است، باقی خواهد ماند.

«سعد الحریری» نخست‌وزیر سابق و پسر رفیق الحریری هم در سخنرانی خود پایان «تسویه ریاستی» سال ۲۰۱۶ با «میشل عون» رئیس جمهور لبنان به عنوان حامی حزب‌الله را اعلام کرد، به «جبران باسیل» وزیر خارجه سابق لبنان هجمه برد و وی را «رئیس در سایه» خواند.

لبنان دو سال و نیم با خلأ ریاستی روبرو بود تا اینکه در سال ۲۰۱۶ و در چهل و ششمین تلاش پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور، با تفاهم حاصل شده میان احزاب لبنانی ، میشل عون با ۸۳ رأی به عنوان رئیس جمهور لبنان انتخاب شد؛ موضوعی که به تسویه ریاستی معروف است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند