وزیرخارجه هلند؛

مسئولیت دیپلماتیک و نظامی برای امنیت تنگه هرمز را بر عهده گرفته‌ایم.

کدخبر: 325929
اقتصادنیوز؛ «استف بلاک» وزیر خارجه هلند گفت: این‌که تنگه هرمز امن باشد و تردد راحت در آن امکان پذیر باشد برای هلند مهم است. اروپا نقش حیاتی در این زمینه دارد. هلند مسئولیت دیپلماتیک و نظامی این مسئله را بر عهده گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «استف بلاک» وزیر خارجه هلند که قرار است در سفر به کشورهای منطقه به عربستان، ایران و امارات متحده عربی سفر کند در سخنانی گفت: «یک خلیج فارس ایمن  از نظر سیاسی و اقتصادی برای ما مهم است.»

به نوشته وبگاه «ندرلند تایمز» وزیر خارجه هلند درباره امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز گفت: «این‌که تنگه هرمز امن باشد و تردد راحت در آن امکان پذیر باشد برای هلند مهم است. اروپا نقش حیاتی در این زمینه دارد. هلند مسئولیت دیپلماتیک و نظامی این مسئله را بر عهده گرفته است.»

وزیر خارجه هلند قصد دارد با سفر به ایران در زمینه برنامه هسته‌‌ای، موشکی و حقوق بشر با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود رایزنی کند.

استف بلاک در این باره گفت: «تنها با تداوم گفت‌وگو‌ها می‌توانیم نگرانی‌ها را رفع سازیم.»

وزارت دفاع هلند نیز در روزهای گذشته از تداوم حضور کشتی جنگی خود در قالب ماموریت کشورهای اروپایی در خلیج فارس تا خرداد سال 99 خبر داد. (جزئیات بیشتر)

وزیر خارجه هلند به منظور گفتگو درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه و مسائل بین‌المللی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، در تاریخ دوم تا سوم اسفند (جمعه و شنبه) به تهران سفر خواهد کرد. وی در این سفر علاوه بر مذاکره با ظریف، با حسن روحانی نیز دیدار و گفتگو می‌‌کند.

ظریف و همتای هلندی مهر ماه سال جاری (۱۳۹۸) در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک نیز دیدار و گفتگو کرده بودند. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما