کدخبر: ۳۲۶۶۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مانور ضد زیردریایی پیشرفته ناتو در ایتالیا

مانور ضد زیردریایی پیشرفته ناتو در ایتالیا

اقتصادنیوز: وزارت دفاع آمریکا امروز (دوشنبه) اعلام کرد، کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، هواپیماها و پرسنلی از ۹ کشور متحد در مدیترانه برای جنگ پیشرفته ضد زیردریایی (ASW) و رزمایش جنگی ضد سطح به میزبانی ایتالیا همگرا شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دریاسالار اندرو بورچر، فرمانده زیردریایی ناتو در این بیانیه گفت: رزمایش سالانه ضد جنگ زیردریایی ناتو تحت عنوان داینامیک مانتا (Dynamic Manta) همچنان یکی از چالش‌برانگیزترین تمرین‌ها و فرصتی عالی برای نیروهای دریایی کشورهای عضو ناتو برای تمرین و ارزیابی مهارت‌های جنگ ضد سطح و ضد زیردریایی خود در یک محیط چالش‌برانگیز است.

در این بیانیه آمده است: ایتالیا به عنوان کشور میزبان، از تأسیسات بندر کاتانیا، پایگاه هلی‌کوپتر کانتینا و ایستگاه هوایی نیروی دریایی سیگونلا و همچنین عملیات سوختگیری، کمک پزشکی و اسکان پرسنل از پایگاه دریایی آگوستا، پشتیبانی عملیاتی و لجستیکی ارائه خواهد داد.

براساس این بیانیه، زیردریایی‌های فرانسه، یونان، ایتالیا و ترکیه تحت فرمان "فرماندهی زیردریایی ناتو" قرار است به کشتی‌هایی از کانادا، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا و ترکیه بپیوندند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند