کدخبر: ۳۲۶۷۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سازمان بهداشت جهانی گزارش داد؛ بهبود بیماران مبتلا به کرونا با داروی داروی شرکت «گیلیاد ساینس» / نتایج هفته آینده اعلام می‌شود

اقتصادنیوز: به نظر می رسد شرکت گلیاد ساینس موفق شده است درمانی برای ویروس کرونا پیدا کند. این موضوعی است که از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام شده و امیدهای بسیاری برای افراد مختلف ایجاد کرده است.

به‌گزارش اقتصادنیوز به‌نقل از به نقل از سی ان ان، سهام شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی گیلیاد ساینس وز دوشنبه پس از آنکه یکی از مقامات سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد" Remdesivir "؛ داروی آزمایشی  گیلاد علائمی مثبت را نشان می دهد که ممکن است بتواند به معالجه ویروس  کرونا کمک کند، 5٪ افزایش یافت.

بروس آیلوارد ، دستیار مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن گفت: "در حال حاضر فقط یک دارو وجود دارد که فکر می کنیم می تواند اثربخشی واقعی داشته باشد و کرونا را از بین می برد." مقامات سازمان بهداشت جهانی اضافه کردند که کارآزمایی های بالینی برای داروی آزمایشی remdesivir در انسان در حال انجام است و نتایج در هفته جاری می تواند در دسترس باشد.

شرکت دارویی گیلیاد ساینس در نامه ای به سی ان ان تایید کرد که در دو آزمایش موازی برای بیمارانی که به Covid-19 آلوده شده اند ، با مقامات بهداشتی و درمانی در چین همکاری می کند. سخنگوی گیلیاد گفت: "این دو مطالعه  یکی در بیماران با بیماری شدید و دیگری در بیماران با بیماری متوسط ​​در حال انجام است.  ما نتایج را در ماه آوریل رسما اعلام می کنیم."

علوم گیلاد همچنین در اوایل ماه جاری گفت که با مقامات بهداشتی چین همکاری کرده است تا ببیند که آیا Remdesivir ، یک داروی آزمایشی که برای درمان ویروس ابولا مورد استفاده قرار گرفته است ، می تواند با علائم ویروس کرونا مقابله کند یا خیر.

 

این مطلب برایم مفید است
92 نفر این پست را پسندیده اند