کدخبر: ۳۲۶۷۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ضرر مالی هنگفت میلیاردرهای جهان

​اقتصاد نیوز:ثروتمندترین افراد جهان روز دوشنبه به دلیل نگرانی از ویروس، در بورس سهام مبلغ ۱۳۹ میلیارد دلار از دست داده اند که این باعث ضربه زدن به اقتصاد جهانی خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از بلومبرگ، هنگامی که بلومبرگ شروع به انجام چنین مشاهداتی کرد، دریافت که این بزرگترین ضرر مالی از سال ۲۰۱۶ برای افراد از رتبه بندی بلومبرگ است.

بنابراین، برنارد آرنو مدیرعامل گروه شرکت های مویت هنسی و لوئیز ویتون و مدیر عامل آمازون جف بزوس، هر کدام بیش از ۴.۸ میلیارد دلار از دست دادند.

آمانسیو اورتگا مالک زارا چهار میلیارد باخت، در حالی که مارک زاکربرگ ۳.۴۸ میلیارد از دست داده است. دارایی ۱۰ میلیاردر برتر باقی مانده حدود ۲.۳ میلیارد حداقل کاهش یافت.

در پایان معاملات روز دوشنبه، شاخص های سهام ایالات متحده بیش از ۳ درصد کاهش یافت. سرمایه گذاران نگران شیوع کرونا ویروس هستند، زیرا اقدامات شیوع و قرنطینه خطراتی را برای اقتصاد چین و جهان به همراه دارد.

پکن سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در ووهان در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ مطلع کرد. مشخص شد که عامل ایجاد کننده یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را یک فوریت اضطراری بین المللی تشخیص داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند