کدخبر: ۳۲۷۱۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد؛

مرخصی نمایندگان مجلس تا اطلاع ثانوی

اقتصادنیوز؛ با تصمیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، نشست‌های علنی این مجلس تا اطلاع ثانوی و بازگشت نمایندگان از مرخصی برگزار نخواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ اسدالله عباسی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اعلام این خبر آخرین تصمیمات هیئت رئیسه مجلس درباره بحران شیوع ویروس کرونا در کشور را تشریح کرد.

وی درباه تعطیلی مجلس، گفت: بنا بر توصیه وزیر بهداشت و درمان تا اطلاع ثانوی جلسه علنی نخواهیم داشت.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره تصویب بودجه سال ۹۹ با توجه به  تعطیلی مجلس گفت: به دلیل آن که زمان محدوی تا پایان سال داریم به احتمال قوی به صورت دو دوازدهم تصویب خواهیم کرد.

وی درباره جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی نیز عنوان کرد: آقای رئیس‌جمهور باید برای تمدید سرپرستی فعلی اذن رهبری را بگیرند تا شرایط عادی شود و ما بتوانیم در مجلس جلسه علنی داشته باشیم.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا اطلاع ثانوی جلسه علنی نخواهیم داشت.

وی درباره تست نمایندگان در خصوص بیماری کرونا، گفت: در خصوص تست‌های نمایندگان ظاهرا آن طور که آقای وزیر فرمودند مواردی مثبت بوده است اما تعداد دقیق را اعلام نکردند ولی به خود نمایندگانی که  تست‌شان مثبت بوده گفته شده است.

عباسی خاطرنشان کرد: بعضی از نمایندگان هم باید تست مجدد بدهند برای اینکه قطعی شود مبتلا هستند یا خیر.

وی ادامه داد: روی هم رفته نگرانی‌هایی درخصوص شیوع کرونا در صحن مجلس شورای اسلامی وجود داشته است به همین خاطر در هیات رئیسه تصمیم گرفتیم تا زمانی که خود ستاد پیشگیری از کرونا که رئیس آن آقای نمکی است اعلام نکرده مجلس تعطیل باشد.

این مطلب برایم مفید است
117 نفر این پست را پسندیده اند