شورشیان شرق لیبی شش فروند پهپاد ترکیه را منهدم کردند

کدخبر: 327223
اقتصاد نیوز: شورشیان شرق لیبی از انهدام شش فروند پهپاد ترکیه‎ای در حومه طرابلس خبر دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مبروک الغزوی، فرمانده گروه عملیات منطقه غربی در نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" به رهبری خلیفه حفتر اعلام کرد که پدافند هوایی این نیروها جمعه شش فروند پهپاد ترکیه‌ای را سرنگون کرد.

وی مدعی شد: گروه‌های وابسته به دولت وفاق ملی با استفاده از این پهپادها درصدد حمله هوایی به نیروهای "ارتش ملی" و هدف قرار دادن اهداف غیرنظامی بودند.

الغزوی افزود: عملیات شناسایی راداری برای شکار جنگنده‌های متخاصم همچنان ادامه دارد.

در همین حال، خالد المحجوب، از فرماندهان نیروهای تحت امر خلیفه حفتر از کشته شدن حدود ۱۵ نظامی ترکیه‌ای در جریان بمباران مواضعی در داخل فرودگاه "معیتیقه" در طرابلس خبر داد.

پس از برکناری و قتل معمر قذافی، رئیس جمهوری سابق لیبی در سال ۲۰۱۱، این کشور درگیر یک جنگ داخلی خونین شده است و این جنگ همچنان ادامه دارد.

در حال حاضر لیبی شاهد جنگ میان نظامیان تحت امر حفتر و دولت وفاق ملی است. این جنگ فروردین گذشته و از زمانی آغاز شد که خلیفه حفتر آغاز نبردی سرنوشت ساز برای تصرف طرابلس را اعلام کرده بود.

ترکیه برای حمایت از دولت وفاق ملی لیبی در برابر خلیفه حفتر به این کشور نیرو اعزام کرده است. از سوی دیگر، عربستان و امارات از خلیفه حفتر حمایت می کنند.


 

از دست ندهید
بلیط هواپیما