کدخبر: ۳۲۷۲۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نخست وزیر جدید لبنان: برای کمک به لبنان با کشورهای عربی همکاری می‌کنیم

نخست وزیر جدید لبنان: برای کمک به لبنان با کشورهای عربی همکاری می‌کنیم

اقتصاد نیوز: نخست وزیر جدید لبنان اعلام کرد، برای کمک به کشورش با کشورهای عربی همکاری کرده و در آینده نزدیک به برخی از این کشورها سفر می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، روزنامه الیوم السابع نوشت، حسان دیاب، نخست وزیر لبنان در جریان نشست کابینه به ریاست میشل عون، رئیس جمهوری این کشور گفت، کشورهای عربی چه در گذشته و چه امروز لبنان را تنها نگذاشته‌اند و بیروت هم از آنها کمک خواهد گرفت. وضعیت کشور بیشتر از این تحمل انتظار کشیدن را ندارد زیرا در حالت بسیار فوق‌العاده قرار دارد و امید است که نیمه دوم ماه مارس نخستین سفر انجام شود.

وی افزود: حساب سفرها را از مسائل سیاسی جدا خواهیم کرد و جزئی از دسته‌بندی‌های منطقه‌ای نخواهیم بود زیرا لبنان خود را از سیاست منطقه دور نگهداشته است اما همواره در کنار کشورهای عربی خواهیم ماند همانگونه که آنها همیشه در کنار لبنان هستند.

دیاب ادامه داد، به دنبال بررسی همه گزینه‌های پیش‌رو درخصوص پشتیبانی خزانه با ارز خارجی به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار را بررسی می‌کند اما تاکنون درباره این موضوع تصمیمی نگرفته است و هفته آینده در مورد تصمیم گیری در این خصوص تعیین کننده خواهد بود.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند